20 Листопада | 2018 | 16:02

Дві сестри: спина до спини

Дизайнерка одягу Катерина Подрєзова вже п’ять років шиє та показує свої колекції під брендом «Кетрін Фокс», але переконана, що не досягла б того, що має без підтримки рідної сестри Марини Вовкогон, яка ладна за рідну кровиночку подолати і вогонь, і воду.

 

Пані Катерина родом із багатодітної родини, де, окрім неї, виховувалося ще п’ятеро дітей. Майже два десятки років минуло з того часу, як дві сестри, прихопивши брата, приїхали з Криму погостювати до матері, яка на той час жила і працювала у Вінниці. Місто настільки сподобалося молодим людям, що думки про повернення на півострів стали відвідувати їх все рідше і рідше.

По родинній жіночій лінії матір успадкувала здібність лікувати людей. Була знахаркою, зналася на травах та масажах. Найстарша донька Марина частково продовжила справу матері – понад двадцять років допомагала людям вирішувати проблеми зі здоров’ям за допомогою масажних сеансів.

Катерина ж була не подібною до решти дітей у їхній родині. Талант дівчинки проявився змалку. Її художня творчість торкалася не лише чистих аркушів, а й шпалер, порожнього місця у книжках та на полях шкільних зошитів. Спочатку батьки намагалися відговорити дитину від творчої професії, адже в родині не прийнято було день при дні щось там вимальовувати, усі дорослі члени щодня важко працювали. Все ж згодом, втомившись переконувати, махнули рукою на незвичайність вподобань дівчинки, вважаючи, що життя все само розставить по місцях.

Переїзд до Вінниці відкрив нові можливості і нові грані в свідомості майбутньої дизайнерки. Втім ранній шлюб та народження двох діток дещо відтермінували здійснення Катерининих мрій.

- Коли підросли син та донька, я нарешті вирішила, що чекати більше не хочу і не буду, - розповідає жінка. – Першим кроком до мети став вступ до Вінницького інституту конструювання одягу. Тоді два роки, я тридцятирічна, провчилася на стаціонарі разом із вчорашніми школярами, та на такі дрібниці не зважала. Розуміла, що навчання - база та необхідний старт для початку дизайнерської справи. Маючи натхнення, могла малювати дві доби, а потім спати, відновлюючи сили. В ті напружені роки колосальну підтримку мені надавали чоловік та сестра.

Дизайнерка переконана, що мало просто створювати одяг, потрібно працювати над його художнім та духовним наповненням. Особливість її стилю – картини на одязі та складні принти. За що б вона не бралася: створення картин, речей, одягу – все зароджується на рівні сміливої, майже нездійсненної, ідеї, обростає історією та надає творчому процесу філософського наповнення.

Бували періоди, коли творчість за рутиною та фінансовими питаннями відходила на задній план.  В такі моменти Катерина розуміла, що втрачає саму себе, а така бездіяльність породжувала в неї хвороби та депресивні стани. Тож регулярно малювати стало для жінки життєво необхідним.

Над назвою свого бренду одягу новоспечена дизайнерка довго не мізкувала. З дитинства полюбляла тварин, а особливо - лисиць. Каже, що лисяча тематика її буквально переслідує життям, а свою фаворитку з рудим хутром вона взагалі вважає супергероєм (на такі думки її навів переглянутий документальний фільм на одному з телевізійних каналів). Ім’я переробила на європейський манер і додала приставку Фокс, що в перекладі з англійської означає лисиця.

Катерина Подрєзова зізнається, що всі свої досягнення і здобутки успішно втілила тільки завдяки підтримці найрідніших людей, однією з яких є старша сестра Марина. Поодинці рідні душі вказують на сильні сторони одна одної. Марина захоплюється творчим талантом молодшої сестри, а та - дивується комунікабельності та організаційним здібностям старшої. Перші свої колекції Кетрін Фокс шила для дорослих, та дуже швидко зрозуміла, що світ дітей, їхня безпосередність, відкритість та щирість приваблюють її набагато більше.

Остання колекція дизайнерки стосувалася тематики інопланетних істот, а власники речей з попереднього показу, де використовувалася астрологія та літотерапія (лікування камінням) в один голос стверджують, що футболки з принтами та зодіакальним камінням є щасливими, надають своїм господарям захист та забезпечують удачу в справах. Яскравим прикладом цього став хлопчина, який виграв сім творчих конкурсів, будучи одягненим у щасливу футболку від Кетрін Фокс.

- Коли до мене звертаються з проханням посприяти в благочинній справі, – розповідає Катерина, - я ніколи не відмовляю, щоправда, попереджаю, що грошима не відкуплюся. Можу створити колекцію або подарувати свої вироби – допомагаю виключно своєю творчістю. В житті притримуюся правила: «Завжди залишайте місце для дива. Однак знайте, що дива немає, а є люди, які його роблять».

 Наша героїня щаслива матуся, виховує двох дітей: шістнадцятирічну Дар’ю та десятирічного Тимура. Обоє дітей по-своєму розвивають творчий талант, отриманий у спадок від матері.Донька захоплюється вебдизайном та хоче стати майстром тату, а син - коміксами, та спільно з Катериною планує намалювати перший комікс про українського супергероя, прототипу лисиці - Фоксмена.

 

Автор: Вікторія Мельник
Розповісти друзям: