14 Січня | 2019 | 12:06

Як із вечора до ранку святкували ми Маланку…

Вже вдруге у Хмільницькому районі відбувся фестиваль щедрівок і колядок. Цього разу – в одному з найкращих, найошатніших сіл, у Скаржницях.

Щедрівками й колядками свято, звісно, не обмежилося. По суті це був фестиваль ще й вертепів, дідухів, обрядових напоїв та наїдків… А також рушників, традиційної кераміки та інших речей, які супроводжують українські свята з давніх давен.

23 громади району привезли та встановили під Скаржинецьким Будинком культури свої тематичні «світлиці». Кожна вабила око й вражала: та – філігранно вишитими іконами, інша – строкатими домотканими килимами, старовинними хустками чи досконало змайстрованим вертепом.

Про кулінарну складову важко навіть говорити. Бо учасники фестивалю втілювали принцип: чим щедріший стіл, тим багатшим буде новий рік. Тому-то на столах парувало варене, смажене і печене. Кожен міг порівняти, чим відрізняється кутя із Лозни, скажімо, він куті із Сьомаків, почастуватися дерунами чи пампушками, ковбасою і кручеником, поласувати медом та узваром.

Доки дорослі віншували один одного і пригощалися, співали та змагалися в знанні старовинних колядок-щедрівок, малеча розважалася неподалік. Для них розгорнули «Дивосвіт Маланки й Василя» з атракціонами та вікторинами.

Наступного року фестиваль «переїде» до іншого села. Адже всі хочуть, щоб саме у них було найбільше колядників та щедрувальників, бо це – гарний знак щасливої долі.

 
Автор: "Вінниччина"
Розповісти друзям: