30 Січня | 2019 | 11:11

«Пухнаста глина» Зіаннурової

Вінницька майстриня валяння з вовни Леся Зіаннурова непереборна оптимістка, рукодільниця, модниця, багатодітна мати більш як з 20-річним стажем та людина з добрим і щирим серцем. Вона єдина в родині, маючи співочу династію, віддала перевагу створенню ексклюзивного одягу, аксесуарів та речей, що існують поза модою.

 

До своєї мрії вона йшла все життя. Втім, спершу, бажаючи не відставати від рідні, вивчилася на культпрацівника. З першим чоловіком пані Леся зналася ще зі школи - навчалися в одному класі, а вже у 18 років стала його дружиною. Родина переїхала жити до села в Бершадському районі, де один за одним на світ з’явилися двоє дітей. Робота при місцевому будинку культури не приносила задоволення, ще й стосунки з чоловіком чим далі погіршувались. Розлучення розділило життя пані Лесі на «до», і «після». І те «після» вона створила самотужки, по краплі відвойовуючи своє місце під сонцем та дуже багато працюючи, щоб світ побачив її талант та вміння довести собі й іншим, що вона, як майстер, таки чогось варта. Впевненості та жіночого щастя додало друге заміжжя. Цього разу обранцем жінки став військовий пілот, який вів свій родовід з уральських татар.

Шила пані Леся давно і вправно, тож, маючи вже третю дитину на руках, та відкриваючи власне ательє, не розпочинала бізнес з нуля, а вже мала пристойну клієнтську базу. Дуже швидко лише строчити та кроїти для майстрині стало занудно - душа прагнула творчого розвитку. І пішло-поїхало: в’язання, вишивання бісером, хрестиком, стрічками, гладдю тощо. А одного дня, пошивши для себе, коханої, новеньке пальтечко, змогла цілісно уявити омріяний образ лише з додатковим головним убором, щоправда, яким він має бути в кінцевому виконанні, не мала й гадки. Тоді вдалу ідею підкинула всесвітня павутина, запропонувавши створити своїми руками безшовний берет з повсті в техніці валяння. Леся Зіаннурова загорілася новим хобі й перетворила його на повноцінний бізнес, що приносить непоганий дохід.

Відтоді жінка називає себе фелтмейкером – майстром-рукодільником, й горда, що сама, за власним бажанням і вподобанням, може створювати тканину, малюнки на ній та декор. Майстриня каже, що у своїй роботі використовує як сухе, так і мокре валяння, щоразу вчиться на власних помилках. Вона в постійних роздумах про майбутні вироби, їх незвичний крій, оздоблення, про освоєння нових ринків збуту.

- Зимовий пронизливий вітер тепер не злякає модницю, у якої є одяг зі справжньої валяної шерсті, теплий та модний, комфортний та завжди елегантний. А ще виконаний з м’якої і пластичної, теплої та фактурної вовни з неабиякою увагою до деталей, - вважає Леся Зіаннурова. - У своїх розкішних виробах я поєдную вовну з блискучою віскозою, елітним шовком, пухким мохером, теплою альпакою, м’яким флісом тощо. Жодна річ не обходиться без декорованих елементів, наприклад, створених з ниток у техніках вовняної акварелі або «крейзі вул» («скажена» шерсть). Всі пальта і жакетики мають безліч функціональних деталей, кишені, капюшони, що виглядають і декоративно, і презентабельно.

Майстриня обожнює яскраві кольори: багатий червоний і всі його відтінки, живий зелений, палкі жовтогарячий та оранжевий, насичений коричневий, виразна вохра, пряний гірчичний, завжди модні фіолетовий та чорний.

Пані Леся каже, що багато людей не купують повстяного одягу тому, що не знають, як саме за ним доглядати. Вона навіть планує створити й розмістити в Інтернет-мережі відео, в якому детально розповість про догляд та спростує існуючі міфи про надмірну делікатність одягу, що виконаний в техніці валяння. Дизайнерка неодноразово презентувала свої колекції на Вінницьких днях моди, де й представила вінницьким модницям ексклюзивні речі свого бренду «виліплені» з «пухнастої глини» – вовни.

До військового конфлікту на сході України рукодільниця досить успішно торгувала з Росією, але поступово співпраця зійшла нанівець. Останній рік, пожертвувавши участю в днях моди, Леся Зіаннурова зосередилася на європейському та американському ринках збуту, запустивши власний Інтернет-магазин, орієнтований на іноземних клієнтів. Каже, що цей напрямок потроху розвивається, про що свідчать замовлення з позитивними відгуками від задоволених покупців. Щодо своєї подальшої участі у модних показах, то рукодільниця почувається невпевненою, адже їй доводиться конкурувати з дизайнерами та їхніми численними командами, в той час як левова частина виготовлення  одягу з повсті - виключно її завдання.

- Я не зможу розповісти своєму помічнику, якою саме бачу майбутню тканину, попередня ідея звичайно існує, але в процесі роботи вона може перетерпіти зміни, тож цю роботу поки що нікому, окрім себе, доручити не можу, - розповідає пані Леся. – До сезонних показів наші дизайнери можуть підготувати й пошити з вже готової тканини до 40 «луків» (комплектів), для мене це непідйомні цифри. Я ж за півроку можу здолати до 30 образів, але тоді весь мій час забиратиме підготовка до днів моди. А виставлятися хочеться… Тому мрію започаткувати модні покази, де свій одяг представлятимуть виключно майстрині-фелтмейкери, це буде справедлива й рівна конкуренція з меншою кількістю представлених комплектів. Таких заходів в Україні, наскільки мені відомо, ще не проводилося.

Для незаможних людей, зокрема пенсіонерів, пані Леся щотижня проводить майстер-класи, на яких навчає всіх бажаючих техніці валяння. Провівши декілька годин в майстерні, початківці-валяльщики можуть власноруч виконати та забрати додому цікавий аксесуар (рукавички, капелюшки, жилетки, палантини тощо). Щоправда, ці заняття не безкоштовні, але їхня вартість «не кусається». Якісна шерсть для роботи досить дорога, а працює Леся Зіаннурова виключно з італійською та німецькою сировиною. Від українського виробника довелося відмовитися, оскільки вітчизняна вовна не виправдала очікувань майстрині.

Дизайнерка стверджує, що про депресію ніколи й не чула, часу розслаблюватися у неї просто немає, а від зимової хандри існують лише одні дієві ліки – творчість. В планах Лесі Зіаннурової - нарощування потенціалу свого ательє, навчання помічниць-фелтмейкерів та модний показ у Мілані.

Автор: Вікторія Мельник
Розповісти друзям: