30 Січня | 2019 | 12:19

Мобільний додаток для захисту екології

Добре, коли люди об’єднуються навколо спільної мети, а ще краще, коли, об’єднавшись, їм вдається зробити набагато більше, ніж поодинці.

 

Дотримуючись саме такого постулату, учні Стадницької школи, які виявилися одними з переможців Всеукраїнського конкурсу «Кліматичні краплі», побували на найбільшій кліматичній конференції року, що відбулася в Польщі - місті Катовіце. Таку можливість вибороли лише чотири області України: Вінницька, Херсонська, Полтавська та Запорізька.

- А починалося все так, - ділиться спогадами директорка Стадницької школи Тетяна Черниш. – Оскільки ми проживаємо в екологічно забрудненій зоні, то й рішення працювати за програмою «Зеленої школи» прийшло само собою. Найперше створили власне так зване міністерство екології, де роботу почали із елементарного сортування і здачі сміття на одне з переробних підприємств, завдяки чому вдалося придбати акустичну систему для навчального закладу. Благородну справу продовжили компостуванням органічних решток для ґрунтового добрива. Крім того, на базі шкільного міністерства регулярно проводяться тематичні майстер-класи, ековиставки та навчальні тренінги в розважальній формі.

Від методиста ВРМЦЗО Лариси Степанець пані директорка дізналась про незвичний конкурс, до участі в якому й вирішила залучити всю школу. Зацікавити учнів було вельми просто – діти полюбляють освоювати щось нове, в тому числі дбати про довкілля, й без вагань стали своєрідним «джерелом» скорочень викидів парникових газів – «Кліматичних крапель». Завантаживши мобільний додаток на телефони, школярі разом здійснювали екологічно-дружні вчинки, зокрема: висаджували дерева та вказували їхню кількість у додатку, розділяли та здавали відходи (папір, пластик, скло, батарейки) на переробку, використовували харчові відходи для компостування, проводили масштабні велопробіги, заощаджували енергію за рахунок заходів з енергозбереження та зазначали обсяг зекономлених ресурсів у додатку, а ще готували виставки робіт з відпрацьованого матеріалу - «Друге життя для сміття».

Як результат, стадницькі учні: Марина Смотрицька, Богдан Лащ і Кароліна Франишина на чолі з директором школи Тетяною Черниш, у складі делегації українських школярів відкривали День молоді та майбутніх поколінь на Міжнародній кліматичній конференції в Катовіце.

- Наші діти перед великою аудиторію молодих екоактивістів з різних країн світу представили результати шкільного конкурсу «Кліматичні краплі» та запросили однолітків до участі в конкурсі з використанням українського мобільного додатку. А ще привезли на переговори запальну англомовну пісню, яка надзвичайно сподобалася усім присутнім. Конференція тривала два тижні, але наші учні перебували на ній лише два дні. Ми дуже чекали цієї події, але не сподівалися, що все відбуватиметься настільки грандіозно та масштабно. Під час подорожі ми побачили нову країну, культуру, архітектуру та познайомилися з цікавими людьми, навіть спілкувалися з Бертраном Пікаром, винахідником літака на сонячних батареях. Нас надзвичайно вразили виставкові зали різних континентів та їх екологічні вчинки. Очікування справдилисьна всі 200%, ми отримали велике задоволення від подорожі, де нас привітно зустрічали, забезпечили проживання у комфортабельному готелі, якісне та смачне харчування традиційними стравами польської кухні плюс презентували цікаві подарунки. Емоції від поїздки переповнюють й досі.

За можливість спільно відвідати пізнавально-екологічну конференцію директорка навчального закладу та учні дякують керівникам проекту «Кліматичні краплі» Кирилу Томляку та Миколі Шлапаку та ГО «Енергетичні ресурси».

План виконано, але діяльність в рамках проекту триватиме й надалі, розширюючи та розвиваючи свою географію. Шкільний актив Стадниці закликає всіх здійснювати екологічно-дружні вчинки, надсилати звіти та працювати з метою захисту клімату нашої планети.

- Впевнена, що тільки разом, через тісну співпрацю, ми зможемо втілили ефективні рішення, що сприятимуть становленню наших учнів як свідомих громадян світу, здатних до розв’язання всіх сімнадцяти цілей сталого розвитку ООН до 2030 року, - зазначила наостанок Тетяна Черниш.

Автор: Вікторія Мельник
Розповісти друзям: