24 Травня | 2019 | 11:45

Блискавка влучила в будинок

Вінничани вже й не пригадують такого грозового травня! Гроза топить підвали і валить дерева, є й ще одна небезпека - блискавиці. Блискавка влучила в трамвай - таке повідомлення облетіло Вінницю ввечері 16 травня.

 

- Це була 9 година вечора, ми проїхали ринок Вишенька. І тут, як ударило, хитнуло трамвай! Світла не стало, - розповіла в одному з Інтернет-видань пасажирка трамвая №6 Олена. - Виявилося, що в трамвай вдарила блискавка. Всі кричать: «Випустіть!», А водій: «Не можна, там калюжі, ще струмом вб'є. Я напругу вимкнула, чекаю аварійку».

Пасажири понад півгодини сиділи в знеструмленому трамваї, поки не приїхала аварійно-диспетчерська служба. Рятувальники перевірили безпеку та дозволили вихід пасажирів.

Куди саме влучила блискавка, на момент аварії ніхто не знав. Пасажири вирішили, що вона потрапила у верх трамвайного покриття. Та пізніше цю інформацію у«Вінницькій транспортній компанії» спростували.

- Блискавка влучила в електроопору (стовп), а не в трамвай. Від цього обірвались та впали проводи, тому в салоні не стало світла. Водійка не знала, що це за дроти, тому дотримувалась всіх правил безпеки та не випускала пасажирів протягом півгодини до приїзду аварійної служби. В нашому транспорті є грозозахист, який захищає від прямого удару блискавки в подібних ситуаціях, - повідомив генеральний директор ВТК Микола Луценко. - Такі надзвичайні пригоди трапляються досить рідко. Іноді дерева падають та обривають дроти. А буває й таке, що через негоду немає напруги. Але щоб влучила блискавка, то такого ще не було. Водійці, яка не розгубилась та діяла суворо в рамках безпеки пасажирів, буде видана грошова премія.

А в одному з житлових будинків Вінниці забилася стічна система.

- Потік води пішов по електрощитовій від 1 до 9 поверху, - розповідає мешканка будинку Тетяна. - На одному з поверхів трапилося коротке замикання. На щастя, ми одразу викликали службу порятунку. Співробітники заборонили жильцям виходити. В тамбурах стояла вода. Коли б хтось вийшов та торкнувся електрощитової, наслідки могли бути трагічні. Дозволили виходити лише після того, як аварійна служба відімкнула електроживлення.

Збитків від стихії зазнали жителі ще однієї в вінницьких новобудов.

- Надвечір почалася злива, - розповідає голова ОСББ, мешканка багатоповерхівки Юлія. – Ми відчули спалах і гуркіт грому. В будинок влучила блискавка. У всьому домі не стало світла – спрацювали запобіжники, трапилися поломки в домофона й ліфта. В багатьох мешканців перегоріли лед-лампи в квартирах та під’їздах. Вийшли з ладу Інтернет-передавачі, а в однієї сім’ї навіть ноутбук та телевізор, які були підключені до вайфай-роутера.

- Багатоквартирні житлові будинки, адмінбудівлі, об’єкти господарської діяльності оснащені спеціальним захистом. Це заземлені щогли, з натягнутими високо над спорудами дротами – блискавковідводи. Вони покликані приймати на себе розряд, - прокоментувала заступник начальника відділу агітаційно-пропагандистської роботи ЦЗД Головного управління ДСНС України у Вінницькій області Оксана Скришевська і вкотре закликала суворо дотримуватися правил безпеки для запобігання влучання блискавки.

- Зачиніть не лише вікна та двері, а й димарі, вентиляційні отвори, щоб не було протягів. У приватному будинку не розпалюйте піч. Не користуйтеся душем та ванною, навіть по можливості бажано не умиватися під раковиною – вода може притягувати блискавку. Щоб уберегти себе й побутові електроприлади, вимкніть електронні прилади. Блискавка інколи влучає в натягнутий між стовпами провід, тому й стаціонарними телефонами краще не користуватися.

За її словами, на телефонні номери рятувальних служб значно почастішали дзвінки про надзвичайні ситуації, спричинені грозою.

Автор: Антоніна БАСЕНКО
Розповісти друзям: