24 Травня | 2019 | 11:51

Мені 3 роки. Я знаю молитви на пам'ять

80 000 євро – ціна одужання онкохворого Дениска
«Привіт! Мене звуть Денис і мені майже 3 рочки. Я живу в Вінниці з мамою, бабусею, дідусем та рідним дядьком. Допомагаю матусі прибирати в квартирі, а бабусі готувати піцу, хоча вони не дозволяють мені стояти на ніжках більше 5 хвилин. Мій дідусь - автомеханік. Мабуть, від нього передалася моя любов до машин. В мене є улюблена машина-каталка, бо тільки на ній матуся дозволяє пересуватися по квартирі. Гуляю лише в колясці і взагалі я рідко гуляю. Лікарня, болючі уколи, пігулки замість печива – таке моє дитинство. А ще я знаю деякі молитви на напам`ять, бо мама часто мені їх читає на ніч».

Якби умів по-дорослому сформулювати думку, приблизно так розповів би про своє життя маленький вінничанин Денис Матійчук. Хоча діти, які терплять такі не дитячі муки, дорослішають значно раніше, ніж однолітки. Уже більше двох років Дениско бореться з рідкісною недугою - гістіоцитоз із клітин Лангерганса мультифокальне ураження (різновид онкологічного і дуже рідкого захворювання, під час якого утворюються пухлинки у різних органах).

-       Дениско ріс веселим, грайливим і активним малюком, - розповідає мама  хлопчика Аліна. - Ніхто навіть не міг запідозрити, що його життю щось загрожує. Але одного разу ми потрапили до лікарні зі скаргами на праву ніжку. Після аналізів та обстеження у сина виявили новоутворення в стегні. Малюка прооперували, а новоутворення відправили на гістологію. Результату ми чекали 10 днів. 10 днів нервів і припущень, 10 безсоних ночей, сотні молитов, думок і надій на хороший результат. Чекали, молилися, але виявилося, що ця кіста -  еозинофільна гранульома. Лікарі говорили, що нічого страшного, просто потрібно спостерігатися. Але буквально через тиждень після операції на мою дитину посипався ряд на перший погляд не особливо складних захворювань.  Дерматичний висип, потім двосторонній отит, з’явилися золотисті цятки на голівці, збільшилася печінка і селезінка. У нашому випадку так проявилися  симптоми онкологічного захворювання.

З тих пір родина почала боротьбу. Лікування у Вінниці та Києві. Більше 60 сеансів хімії і гормональної терапії, численні аналізи, обстеження, наркози, повторна операцію, рецидив, двічі потрапляли в реанімацію. Денис був на волосині від смерті. Були хвилини радості і смутку, але за ці два роки мати так і не почула щасливу новину – що її дитина здорова.

Врешті лікування в Україні зайшло у глухий кут. Рідні не здаються. Знайшли клініку в Італії, яка має досвід успішного лікування цієї рідкісної недуги. Є великі шанси на повне одужання Дениска. Ціна терапії - 80 тисяч євро. Вже за місяць хлопчик мусить бути там. Поки що добрі люди назбирали трошки більше 5000 євро.

Я навіть не знаю, як, дивлячись в очі своїй дитині, можна сказати «в мене не має грошей, щоб тебе врятувати». Він дивиться на мене і вірить, що мама його захистить. Я не маю права здатися! – пише змучена, але незламна мати в соцмережі. Рідні просять по допомогу: коштами, молитвами та поширенням інформації.

Номер карти мами Дениса ПриватБанк (гривня) 4149 4390 0888 4516 Матійчук Аліна Володимирівна.

Автор: Антоніна БАСЕНКО
Розповісти друзям: