31 Травня | 2019 | 09:52

У Вінниці бігли напівмарафон

Професійні спортсмени, аматори і навіть на протезі
Напівмарафон на дистанцію у 21,095 км та 10 км у неділю бігли професійні спортсмени та любителі з усієї України.

 

Для проведення спортивного дійства перекрили рух на декількох вулицях. Спортсмени стартували й фінішували в центральному парку, маршрут пролягав уздовж Хмельницького шосе, проспекту Юності, вулиці Порика та парковою зоною проспекту Космонавтів. Школярі, спортивні секції й команди, представники фінустанов, держслужбовці, команди з навчальних закладів, спортивні сім’ї. Учасники масово фотографувалися з нагрудними порядковими знаками, спілкувалися, заради яскравих фото малюки «добігали» дистанцію на плечах у батьків. На фініші перехоплювало дух. Навіть після реєстрації першої десятки багато бігунів вбігали на фінішну лінію, максимально намагаючись покращити власний результат та обігнати суперників.

Щоб покращити комфорт і безпеку бігунів, встановили пункти освіження й гідрації.

На забіг зареєструвалося 1100 учасників. Були й дуже цікаві персонажі. Під номером 1 зареєструвалася спортивний тренер, коч-мотиватор Тетяна Воротилова. Ця вольова дівчина свій 11-й в житті напівмарафон бігла… на протезі. Історія киянки, яка переселилася до Одеси, вражаюча.  Її нога втратила функціональність після аварії. І вона вмовила лікарів зробити ампутацію і поставити протез, щоб вона знову змогла бігати.

- Стартувала дуже добре, - оцінює свій забіг жінка. – Перші 5 км за 28 хвилин. Повно сил! Але трохи не вистачило до особистого рекорду. Людей справді дуже багато! Але це й круто, що Вінниця бере участь  і гарно приймає спортсменів.

Переможців визначали серед жінок та чоловіків на обох дистанціях та нагороджували грошовими призами, подарунками, а головний приз для абсолютного чемпіона – велосипед. Між собою аматори переговорювалися, що складно змагатися зі спортсменами. І справді, їм дісталися призові місця. Однак від участі любителі не відмовилися, тому що ніякі одиночні забіги не замінять того драйву, стуку серця, духу здорового суперництва й приємного передчуття, які можна отримати на спортивних змаганнях.

 

- Я бігаю в теплу пору року, на свіжому повітрі вечорами, просто для власного задоволення, - розповіла учасниця забігу на 10 км, а у повсякденному житті торговий представник, вінничанка Олена. – Не професійно, двічі на тиждень, беру навушники і йду на Лісопарк знімати стрес після роботи (сміється). Хтось випиває бокал вина, а я йду на пробіжку. Звичайно, безнадійно змагатися за перемогу з професійними спортсменами. Я й не розраховувала на призове місце, як тільки дізналася, з ким ми будемо бігати. Хотілось би побажати організаторам на наступні роки, щоб усе-таки розподіляли номінації між аматорами та професіоналами. Але заряд позитивних емоцій, цю атмосферу словами не описати. Дякуємо організаторам за таку можливість!


Автор: Антоніна БАСЕНКО
Розповісти друзям: