31 Травня | 2019 | 10:34

Маленькі балерини підкорили Польщу

балерини, Міжнародний дитячий мистецький фестиваль «Фонтан талантів», танці, діти, "Фуете"
Нещодавно у відомому польському оздоровчому курорті Криниця Здруй, що у Великопольському воєводстві, відбувся ІІІ Міжнародний дитячий мистецький фестиваль «Фонтан талантів». Свої вокальні та хореографічні мистецькі уміння тут демонстрували діти з Польщі, України та Молдови. Вінницю, серед інших колективів, представляв ансамбль класичного танцю «Фуете» Вінницького міського палацу дітей та юнацтва. Не складно здогадатись, що в ансамблі опановують мистецтво балету.

Нещодавно у відомому польському оздоровчому курорті Криниця Здруй, що у Великопольському воєводстві, відбувся ІІІ Міжнародний дитячий мистецький фестиваль «Фонтан талантів». Свої вокальні та хореографічні  мистецькі уміння тут демонстрували діти з Польщі, України та Молдови. Вінницю, серед інших колективів, представляв ансамбль класичного танцю «Фуете» Вінницького міського палацу дітей та юнацтва. Не складно здогадатись, що в ансамблі опановують мистецтво балету.

- Для фестивалю ми підготували двадцять номерів, підібравши кращі зразки улюблених, усім відомих творів. Тож наші дівчата вразили публіку, станцювавши  уривок з балетів «Жизель», помираючого лебедя Сен-Санса, вальс квітів з «Лускунчика», кілька варіацій з «Дон-Кіхота», танець Мерседес. А для найменших балерин я підготувала окремий номер – танець «білий вальс» на музику Чайковського з «Лебединого озера». Їм, крихітним танцівницям у білих пачках та на пуантах, аплодували чи не найбільше. Для маленьких артисток балету - а більшість з них починають заняття цим мистецтвом з п’яти років - це був перший великий досвід випробування великою сценою. І вони блискуче справились із завданням, - розповідає керівник ансамблю Жанна Ільченко.

Теплий, щирий прийом поляків приємно вразив вінничанок. Чимало людей не просто передивлялись концертну програму, а й виявляли бажання сфотографуватись з юними балеринами на згадку. Адже балет – вишукане мистецтво естетики, і торкнутись прекрасного, зафіксувати чудову мить небуденного хочеться багатьом сучасникам.

Але не лише дипломи, піднесені емоції та схвальні відгуки глядачів привезли з фестивалю артистки. Здорові творчі амбіції і прагнення вдосконалюватись потребують участі у таких фестивалях та змаганнях. Дівчата дивились виступи інших колективів, і не лише українських, порівнювали, оцінювали та набирались досвіду.

- Вкотре переконались: наш колектив – серед кращих і не губиться навіть на фоні колективів з міст із розвиненою балетною школою. А це Київ, Одеса, Харків. Приміром, не так давно привезли кілька призових місць з міжнародного конкурсу-фестивалю академічного вокалу та класичного балету, що проходив в Одесі, - продовжує Інна Борисівна. - Конкурси, фестивалі, виступи - невід’ємна частина життя нашого ансамблю, якому, до речі, вже більше 40 років…

Звісно, не всі дівчатка в майбутньому стануть професійними балеринами, мало хто присвятить життя сцені та балету. Це стезя, що вимагає зречення та справжнього покликання. Але гордовита осанка, шляхетні манери, граційність та витонченість залишаться на все життя. Зрештою, як і воля та дисциплінованість – іноді неабиякий характер демонструють зовсім юні балерини. До слова: привести маленьку дівчинку в балетний клас, щоб вона навчилась азам класичного танцю та гарних манер, стає все популярнішим.

Автор: Юлія Разанова
Розповісти друзям: