24 Червня | 2019 | 15:53

Івасикові вогники

Батьки Івана Бедрія подякували всім і передали залишки коштів іншим онкохворим
Так хочеться, щоб всі діти, які борють смертельні недуги, дивляться на нас з портретів у транспорті, соцмережах, соціальних плакатах, якомога скоріше одужали. Та, на горе, не всі історії закінчуються щасливо. Минулого тижня у Вінниці попрощалися з Івасиком Бедрієм.

Маленький борець 9 місяців змагався з рідкісною й дуже агресивною формою раку – дифузною гліомою з мутацією гена К27М. Маленький хлопчик приєднався до янголів всього за кілька днів до іменин - минулої суботи йому мало виповнитися 6 років. Друзі родини Бедріїв організували вечір пам’яті, вечір підтримки батькам. Дорослі привели багато дітей, друзів по садочку, спортивних секціях. Засвітили лампадки у вигляді великого серця, щоб порадувати душу хлопчика в його свято. Здійснилася його воля. Батько на своїй сторінці в Фейсбуці розповідав, що Івасик якось сказав, перебуваючи на лікуванні в Туреччині, що хотів би зустріти наступний День народження в колі друзів, своїх, батьків та старшої сестрички. Згадали добрий і незламний характер Івасика. Зіграли на скрипці. Пригостили дітей смаколиками. Коли слово взяли мама і тато, з неба ринула гроза. Плакали не лише дорослі й діти, плакало небо.

Рідні разом з Івасиком боролися до останнього. Клініки з позитивним досвідом лікування шукали у всьому світі. Кошти для нього збирали в багатьох містах України і навіть інших країнах.

- Звичайно, велику допомогу ми отримали від Вінниці та Вінницької області. Ми щиро дякуємо всім за допомогу. Київ, Львів, Рівне, Херсон, Івано-Франківськ, Дніпро, Луцьк, Харків, Чернівці, Кропивницький, Хмельницький, Суми, Чернігів, Ужгород, Житомир, Одеса, Миколаїв. Також дуже допомагали люди з інших країн: Польща, США, Канада, Італія, Туреччина, Бельгія, Китай, Німеччина, Ізраїль, Іспанія. Перебуваючи на лікуванні, ми познайомилися з іншими пацієнтами онкологічних відділень та їхніми сім’ями. У нас залишилися кошти, які надходили з пожертвувань, і ми вирішили передати їх людям, які борються з важкими діагнозами. 

Вони назвали імена сімох онкохворих діток і дорослої дівчини, які зараз шукають кошти на лікування.

- На жаль, всі не змогли врятувати одного. Але цей один зміг врятувати кожного з нас. Бо якщо у вас в серці є співчуття до біди іншого, то це говорить про те, що наше людство має ще шанс, - говорила одна з організаторів Інна Цимбалюк. - Якщо трапилося лихо, не мовчіть. Знайдуться люди, які допоможуть розділити тяжку ношу.

- Я стороння людина для родини, і не могла прийти на похорон, - розповідає вінничанка Анна, що прийшла запалити вогник пам’яті. – Але знайома з їхніми друзями, які проводили кампанію зі збору коштів. Усі 9 місяців стежила за історією боротьби цієї дитини, вболівала, надсилала гроші, молилася… І теж боляче відчуваю цю втрату.

Організатори зізнаються, не всі поділяли їхню затію. Але великій групі підтримки знайомих і незнайомих людей вечір пам’яті став можливістю дати волю емоціям.

 

 

Автор: Антоніна БАСЕНКО
Розповісти друзям: