25 Червня | 2019 | 16:11

Двічі в одну річку не ввійдеш?!

 

З чотирьох років вінничанин Даніїл Швайко став виявляти до математики неабиякий інтерес, із зацікавленням займався, рахував та полюбляв розв’язувати логічні задачки. Нині хлопчику 11 років, він закінчив шостий клас Вінницької фізико-математичної гімназії №17 й продовжує радувати своїми успіхами батьків та є беззаперечною гордістю школи.

Батько хлопчика Олег Швайко каже, що до здобутків дитину почали готувати чи не з пелюшок. Сам Олег Валентинович - ярий прихильник точних наук, свого часу закінчив факультет кібернетики столичного університету. Чоловік буквально «дихає» любов’ю до математики й уміло, без нав’язування, зумів передати своє шанобливе ставлення й сину.

- Даніїл безумовно має хист до цієї науки, - розповідає Олег Валентинович. – Але в усьому іншому він звичайна дитина, яка полюбляє проводити час з електронними друзями – планшетом та телефоном. Головне - не зазнаватися через перемоги, продовжувати працювати в заданому напрямку, правильно розподіляючи час, і тоді годин бадьорості вистачить і на навчання, і на дозвілля.

Свої перші перемоги гімназист почав здобувати ще позаминулого навчального року. Вигравав міські олімпіади з математики серед шостих класів, обласні олімпіади серед сьомих класів. Крім того, два роки поспіль Даніїл перемагає на олімпіадах для школярів за п’ятий і шостий клас, які під своєю егідою проводить Київський національний політехнічний університет. Даний конкурс не має офіційного статусу, але збирає талановитих дітей майже з усієї України, особливо сильна конкуренція надходить від столичних та харківських учбових закладів.

- Кажуть, що двічі в одну річку не ввійдеш, - каже батько хлопчика. – Але за рік Дініїл «виріс» у навчанні й зумів спростувати цю аксіому. Сьогодні наше завдання полягає в тому, щоб потрапити до шкільної збірної України з математики. До речі, минулоріч вперше на міжнародній олімпіаді збірна українських школярів виборола четверте місце в світі, поступившись лише Китаю, Сполученим Штатам та Росії.

Олег Швайко переконаний, що навчальний заклад задає потрібний напрямок, але без систематичної роботи батьків високого результату годі чекати. Чоловік розповів, що віднедавна в їхній гімназії в одній паралелі класів започаткували батьківський рух та створили математичний гурток, де бажаючі та спроможні на цікаве пояснення дисципліни батьки по черзі читають обраний матеріал. Такий формат роботи дещо розвантажує педагогів та створює у дітей відчуття розслаблюючого, сімейного навчання.

Окрему подяку чоловік побажав висловити вчителю з математики у гімназії Петру Пасіхову, мамі Даніїла - Валентині та всім решта, які доклалися до успіхів його сина. Пан Олег сподівається, що його Даніїл своїми успіхами щороку даватиме привід для нових статей про себе.

Автор: Вікторія Мельник
Розповісти друзям: