26 Червня | 2019 | 11:43

Спадковий математик

 

Десятикласник вінницької фізико-математичної гімназії №17 Олександр Дзюняк каже, що минулий рік у навчальному плані був найуспішнішим у його житті. Хлопчина здобув третє місце на Всеукраїнському етапі з математики, та третю позицію з шкільною командою в турнірі юних математиків, який проходив цьогоріч у Херсоні. У Малій академії наук талановитий хлопчина написав і успішно захистив наукову роботу з геометрії, з якою зайняв перші місця на обласному та всеукраїнському рівнях. Виборовши абсолютну першість на теренах України, нині Олександр проходить конкурсний відбір та готується взяти участь у загальноєвропейському конкурсі учнівських наукових робіт з математики. Підготовка ускладнюється тим, що гімназист мусить подати на розгляд відбіркового комітету наукову статтю англійською мовою на 10 сторінках. Тож нині хлопець штудіює граматику та підтягує розмовний англійський в надії скористатися знаннями на майбутньому конкурсі.

         - Я не «заучка», - каже про себе Олександр Дзюняк. – З чистою совістю відкладаю навчання, якщо отримую пропозицію від друзів піти погуляти. Втім, в усьому знаю міру. Десять років футбольного вишколу не минули для мене даремно. Шкода, але після сьомого класу змушений був покинути великий спорт, оскільки той забирав левову частку вільного від навчання часу. Часті тренування та виїзні змагання стали заважати і негативно позначатися на загальній успішності. Після того як покинув спорт  довгий час була «ломка», яку я замінив на «футбол для мозку».

         До успіхів хлопчини доклалися батьки: мати – репетитор з математики, батько – програміст, класний керівник Наталя Купрієнко та ще один репетитор, який готував Сашка до олімпіадного руху. Своїм одноліткам, задля досягнення бажаних результатів, Олександр Дзюняк радить менше спілкуватися з новомодними гаджетами (телефонами, планшетами), а більше читати і використовувати живе спілкування з друзями на свіжому повітрі.

Автор: Вікторія Мельник
Розповісти друзям: