30 Серпня | 2019 | 11:36

Алжирець з Франції Азиддин Леманаа: «Обожнюю все українське»!

Під час фестивалю «Скарби Поділля», що відбувся напередодні Дня Незалежності, виставку народної творчості відвідало чимало гостей з-за кордону. Рушникове розмаїття, гончарні вироби, прадавні сорочки і пишні хліби бавили своєю незвичністю та автентичністю. Хтось відкрив для себе нову Україну, а хтось вкотре прийшов насолодитись незрівняною етнікою.

Милувався мистецьким витворами народних майстрів і Азиддин Леманаа – гість з Франції. Свого захоплення не стримував – купив смачної випічки, дещо із сувенірів і поділився враженнями з нами. Як виявилось, Україна для нього  - зовсім не незвідана земля, а вже майже батьківщина. 

- Родом я з Алжиру, у 80-ті роки здобував освіту в Україні : підготовчі курси проходив у Вінниці, а вищу інженерну освіту здобував у Донецьку. Звідси, з Вінниччини, з Калинівського району моя улюблена дружина Анна. Багато років минуло – тепер ми з трьома, вже дорослими дітьми, мешкаємо то в Алжирі, а то у Франції. В роки роботи (вже на пенсії) працював директором найбільшого в Африці водосховища, все життя займався цими питаннями. Але й про Україну не забуваємо – відвідуємо чи не щороку. На щастя, батьки дружині живі-здорові, їздимо до них на гостини. Щороку відзначаємо, що і Вінниця, і країна роблять все гарнішими, привабливішими. 

Події останніх років, війна – несподіваний гострий біль.

-Я навчався у Донецьку, пам’ятаю це місто мирним , у квітах. Досі підтримую контакти з друзями – вони звуть погостювати, але не наважуюсь. У відвертих розмовах вони зізнаються, що вважають себе громадянами України, і не мріють ні про які інші державоутворення. Те, що десь на території квітучої України йде війна, в моїй голові і досі не вкладається… Я щиро зичу Україні миру!

Явище мультикультуралізму притаманно сім’ї нашого співрозмовника у повній мірі. 

- Дружина готує борщ, інші українські страви української кухні, які я просто обожнюю. Але, водночас, щодня на столі у нас і алжирські (берберські), і французькі страви. Проникнення культур, традицій, звичок стало тісним та невід’ємним (нагадаємо, що Алжир – колишня колонія Франції).

І ще цікаву деталь помітив пані Азиддин. Йому здалося, що деякі з орнаментів на українських рушниках і вишиванках йому дуже нагадують візерунки з етнічного одягу берберів. Як знати…

Автор: Юлія РАЗАНОВА
Розповісти друзям: