22 Жовтня | 2019 | 10:06

Слідами вінницьких привидів

Де у Вінниці зустріти привида? Куди можна дійти таємними ходами під містом? Які легенди гуляють Вінницею? Які цікаві історії криються у її вулицях? Прогулятися з таємничими персонажами, злякатися, посміятися, стати глядачем та учасником містичного шоу відтепер можна у Вінниці. З ними прогулянка вечірньою Вінницею, затишним і рідним для нас історичним центром, набуде іншого змісту і змусить глянути на давно знайоме свіжим поглядом. Поринути в атмосферу надприродного, незбагненного, потойбічного, пов’язаного з минулим нашого міста, допоможуть на авторській екскурсії «Вінниця містична».

 

Розробили нетривіальну екскурсію про вінницьку містику студент 3 курсу Інституту іноземних мов Вінницького державного педуніверситету (до речі, чемпіон світу з шашок) Кирило Леонов та його брат, фрілансер Дмитро Леонов. Хлопці пройшли «Школу вінницького гіда».

- Є класичні екскурсії, у яких екскурсовод викладає факти з історії місцевості чи об’єкта, - каже Кирило Леонов. - А є екскурсії модерні: коли вдягаєшся персонажем, змінюєш маски, використовуєш стилізовані костюми. Відштовхуємося від історичного центру Вінниці, там багато цікавого, в тому числі й містичного. Містика у Вінниці не досить розвинена. Коли говоримо, наприклад, про Львів, то одразу виникають асоціації. У Вінниці таких немає.

Ми шоумени, створюємо екшн! Екскурсія побудована на тому, що турист не може закрити рота від «Вау»! Можемо зацікавлювати, дивувати, створювати комедійні моменти, можемо налякати.

- Мій брат їздив до Польщі і побував на екскурсії у гідів, яких називають «Червоними парасольками», - продовжує. - Це місцеві мешканці, які добре знають і безкоштовно розповідають історію свого міста приїжджим. Відповідно до мов, якими ведеться екскурсія, вивішують прапори країн. Брат слухав розповідь англійською, а бувають ще жовті парасольки та інших кольорів. Коли ми почули про можливість пройти школу вінницького гіда, то стало цікаво відтворити досвід, який мали, самі будучи туристами.

Над розробкою маршруту екскурсоводи працювали 2 місяці. З підготовкою допомагали куратори-педагоги, історики. Зокрема викладач Вінницького педуніверситету, доктор історичних наук, професор Тетяна Кароєва та директор центру історії Вінниці Олександр Федоришен. Майбутні гіди вивчили чимало літератури, довелося й у архіві попрацювати.  Однак результат вийшов захопливий.

На нашу безкоштовну екскурсію зібралося 60 людей. Коли ми ділилися враженнями з іншими екскурсоводами, вони запитували: як ви це зробили? Групи зазвичай до 20-25 осіб. Однак ми не надали цьому значення. Просто побачили групу людей і повели.

Так, на Дні української спадщини, що проходили в місті, хлопці проводили екскурсію безкоштовно. Однак готові водити охочих постійно на комерційній основі. Благо, туризм у Вінниці зростає швидким темпом.

 

Довідка

«Школа вінницького гіда» - проект, мета якого - підвищити кваліфікацію екскурсоводів, розробити унікальні туристичні маршрути, тим самим сприяючи формуванню туристичної привабливості міста та збільшенню кількості туристів.

У серпні пройшов інтенсив:  п’ятиденний цикл тренінгів, лекцій та майстер-класів з методики підготовки та апробації туристичних маршрутів, історії Вінниці, основ розвитку власного підприємництва. А у вересні запрацювала «Майстерня міських екскурсій», під час якої учасники розробляли унікальні екскурсійні маршрути. Лекторами стали провідні гіди-практики з Вінниці, Львова, Одеси, Чернігова, Кам'янця-Подільського та Києва. 

Вже можна пройти нові унікальні маршрути, які розробили учасники першої хвилі «Майстерні міських екскурсій» «Школи вінницького гіда». Попереду друга і третя хвилі розробки екскурсій, тож скоро з’являться нові авторські розробки.

Організатори проекту: громадська організація Вінницьке історичне товариство за підтримки Вінницької міської ради в рамках програми соціально-культурних проектів у партнерстві департаментом маркетингу міста та туризму, комунальним підприємством Центр історії Вінниці, ГО «Подільська спадщина», Всеукраїнська асоціація гідів.

Автор: Антоніна БАСЕНКО
Розповісти друзям: