7 Листопада | 2019 | 16:34

Дорогою добра

Осінь - пора ярмарків. Так звані «червоні базари», ярмарки-виставки в дитячих садочках, школах - люди збираються разом задля розваг, веселощів і, безумовно, ласощів. Одні - продають, другі - купують, але дуже рідко такі заходи мають безкорисливу складову. Натомість у Вінницькому коледжі Національного університету харчових технологій до осіннього ярмарку готуються ретельно, й не тому, щоб виторгувати за запропоновані відвідувачам страви якомого більше та покласти зароблені купюри до власної кишені, а навпаки - пожертвувати отриманий дохід для благих цілей.

 

Вже два роки поспіль у Вінницькому коледжі Національного університету  харчових технологій діє волонтерське об’єднання «Дорогою добра». Хоча благочинністю навчальний заклад займається вже не перший рік. Студенти коледжу із задоволенням долучаються до волонтерського руху, допомагаючи тим, хто найбільше потребує їхнього піклування та уваги.

Вихованці дитячих інтернатів, підопічні пансіонатів для людей похилого віку та особи з інвалідністю вже неодноразово отримували подарунки, втішне слово чи концерт від студентів та викладачів коледжу. «Дорога добра» простяглася до дитячого психоневрологічного відділення лікарні ім. Ющенка, обласного пансіонату для осіб з інвалідністю та людей похилого віку, Жмеринського психоневрологічного будинку-інтернату та притулку для тварин «Планета». За кошти, виручені від благодійних ярмарків, проведених студентами в стінах навчального закладу, вдалося придбати для вже здійснених волонтерських поїздок гігієнічні засоби, солодощі, фрукти, канцелярські товари, одяг, взуття, іграшки тощо. Крім того, до доброчинності залучаються працівниці їдальні коледжу, які напередодні Великодня напекли для осіб з інвалідністю обласного пансіонату понад дві сотні пасок. Студенти-волонтери також брали участь у благодійних програмах ГО «Сонячна країна», зокрема відвідували з подарунками дітей в онкогематологічному відділенні обласної клінічної дитячої лікарні, а для притулку бездомних тварин  передали кошти для лікування хворих собак. Студенти-старшокурсники коледжу ставали донорами обласної станції переливання крові, організовували у вінницькій спецшколі свято на День останнього дзвоника, були задіяні у проведенні благодійного міського конкурсу «Місіс мама-2019» тощо.

Такій волонтерській активності особливо сприяла рішуча позиція студентської ради при коледжі. У цьому році для діяльності студентського самоврядування керівництво закладу виділило окреме приміщення, що, сподіваються, сприятиме підвищенню ефективності роботи осередку молодих активістів.

- Наших вихованців добре знають у Вінницькій молодіжній раді як ініціативних, креативних та всебічно розвинутих молодих людей, - каже заступник директора з виховної роботи закладу Наталя Любчак. – Ми вибороли перше місце серед навчальних вузів І-ІІ рівня акредитації у проекті «Студентська ліга-2019», а наша Анна Рудяк увійшла до десятки кращих учасників обласного конкурсу малюнків з гендерної тематики «Рівні права та рівні можливості». Збірна команда коледжу також стала переможцем квест-гри «Великодній кошик».

Наталя Любчак переконана, що у загальному комплексі виховання молодих людей велика увага має приділятися питанням етичного, естетичного виховання студентів та зацікавлення їх для участі в культурно-масових заходах.

В ярмарковий день, окрім осіннього ярмарку, в коледжі відбувся святковий концерт, який провели силами активної творчої молоді навчального закладу. Тут же свої досягнення та технічні розробки представили викладачі вузу зі спецдисциплін Руслан Тичук та Сергій Петрович. Перший представив розробку інтерактивної ляльки, яка розмовляє, висловлює емоції і навіть танцює. Керувати нею можна зі звичайного смартфону, де встановлене спеціальне програмне забезпечення.  Над винаходом чоловік працював два роки, а допомагали йому в цьому студенти 3-4 курсу спеціалізації «Обслуговування комп’ютерних систем і мереж». Вартість розробки склала майже 3 тис. грн. – все робили по мінімуму, намагаючись максимально здешевити інтерактивну іграшку.

Сергій Петрович, представляючи свій винахід, зазначив, що його концепція полягає у поєднанні непоєднаних речей – програмування, фізики та харчової промисловості. Повз його «фруктове піаніно» не міг без зацікавленості пройти жоден викладач чи студент навчального закладу. За допомогою спеціально розробленої програми, встановленої на ноутбуці, та провідника-щупальця зрізані вершечки яблук при контакті з подушечками пальців видавали на монітор музичні акорди, створюючи тим самим довільну мелодію. Незвичайно та пізнавально.

Зазначимо, що наступного року в травні Вінницький коледж НУХТ відзначатиме свій 90-річний ювілей, і сподіваємося, що незвичних розробок та сміливих ідей на святкуванні поважного ювілею студенти та викладачі представлять куди більше.

Автор: Вікторія Мельник
Розповісти друзям: