12 Листопада | 2019 | 16:01

«Розквітає» на сцені

 

Вінничани Тетяна та Іван Єрхові ніколи особливо не захоплювалися ні співом, ні музикою загалом. Тим дивніше їм було дізнатися від людей, які добре знаються на музичному мистецтві, що їхня старша донька Яна має неабиякий талант у цій сфері. Здібності дитини виявила музичний керівник вінницького дитячого садочка №57 - Марія Олегівна. Жінка постійно передавала «привіти» батькам і просила звернути увагу на талант дівчинки.

- Я особливо не переймалася порадами педагога, адже тільки народила другу дитину й мала повно іншого клопоту, - пригадує пані Тетяна. – До того ж, я знала Марію Олегівну лише заочно, ми жодного разу не бачилися, але її останнє повідомлення про те, що в Яни є всі задатки сильної виконавиці, лише варто займатися і розвивати даний природою талант. Відчувалося, що ми, як батьки, просто не маємо морального права пускати все на самоплин й не допомагати доньці розкритися і заспівати на повну силу. Це спрацювало, і ми подалися шукати нових можливостей для творчої самореалізації нашої дитини.

На всіх концертах в дитячому садочку Яночка була справжньою зірочкою. До того ж весь цей процес їй дуже подобався, а будучи в звичайному житті досить скромною та спокійною дитиною, на сцені перед глядачами вона навпаки розкривалася, як бутон квітки. Хвилювання та нерви під час виступів не допікали Яні, й вона мала можливість проявити свій артистизм, голос та пластику.

Тетяна про свою доньку каже, що та дуже слухняна дитина – мрія кожної матері. З раннього дитинства основним захопленням дівчинки було спочатку розглядання, а потім і читання різноманітних книг. Навіть іграшки чи ляльки не так захоплювали дитячу уяву, як казки.

Сьогодні Яна Єрхова навчається в другому класі однієї з вінницьких шкіл, що успішно поєднує з навчанням у музичній школі №1 у педагога Оксани Кулик. Всього три місяці знадобилося музкерівнику, щоб підготувати Яну до її першого, якщо не враховувати виступи на конкурсі дітей-дошкільняток «Чарівна квітка», конкурсі - «Крок до мрії», який проходив у Будинку офіцерів. Тоді дебютантка вийшла на сцену з високою температурою, і хриплий голос не дав їй отримати заслужене перше місце, з конкурсу вона повернулася з дипломом про друге місце. Але зважаючи на те, як почувалася маленька співачка, й другу позицію у заліку цілком можна вважати перемогою.

Якщо концертним репертуаром Яни займається музичний керівник, то сценічні образи для юного даровання підбирає виключно мама. Донька повністю довіряє її смаку і гідно представляє їх на сцені.

За один рік дівчинка перемогла в декількох конкурсах: в Калинівському та Вінницькому «Крок до мрії», «Музичній парасольці», родинному фестивалі Яремчуків у Києві та в Ладижинському «Подільському первоцвіті», де виграла гран-прі та винагороду в 5 тис. грн.

- Далі плануємо з донькою йти на телепроєкт «Голос діти», - каже пані Тетяна. – Розуміємо, що це вже зовсім інший рівень, але за підтримки та плідної співпраці з нашим дорогим педагогом Оксаною Кулик сподіваємося, що у нас все вийде якнайкраще.

Автор: Вікторія Мельник
Розповісти друзям: