12 Листопада | 2019 | 16:02

«Хімія – моя магія»

Про захоплення всього свого життя каже вінничанка Лілія Мошняга, яка нині живе, навчається та працює у Польщі.

 

Лілії трохи більше двадцяти, але вона вже досягнула чималих успіхів у власному професійному зростанні, об’їздила півсвіту з навчально-дослідницькою діяльністю, а нещодавно повернулася з Японії, де здобула друге місце в міжнародній науково-практичній конференції з хімії.

         Мати дівчинки пані Алла розповіла про доньку, що та з раннього дитинства відрізнялася від однолітків своєю серйозністю, наполегливістю і працьовитістю.

         - Я завжди розмовляла з нею на рівних, і вона мене розуміла. А коли не погоджувалася з чимось, то завжди могла так обґрунтувати свою точку зору, що заперечні аргументи в процесі полеміки танули на очах. Під час навчання у школі донька також зарекомендувала себе старанною та відповідальною ученицею. Найбільше полюбляла уроки іноземної мови та природничі науки, а в старших класах захопилася вивченням біології та хімії. Донька мала звичку за літні канікули перечитувати всі підручники, що видали в школі, а протягом навчального року лише підглядати до них – пам'ять у неї завжди була відмінна.

         На зразкову випускницю вінницької гуманітарної гімназії №1 «влаштували лови» всі найпрестижніші вузи України. Навіть медичний університет пропонував дівчині зайняти безкоштовне держзамовне місце на найпрестижнішому факультеті стоматології.  Телефонували зі столичного вузу, до якого Ліля навіть не подавала документи на вступ, та запрошували на навчання до новоутвореного факультету «квантової біофізики». Але свій вибір талановита вінничанка зробила ще за декілька років до закінчення школи.

         У дев’ятому класі разом з однолітками з екскурсійною програмою відвідала декілька європейських міст, але найбільше в тій мандрівці дівчинку «зачепив» польський Вроцлав з всюдисущими гномиками–краснолюдками. Саме тоді з’явилося бажання повернутися до «казкового» містечка, але вже як студентка.

         Головне, поставити мету та дуже прагнути її досягнення, а далі навіть сам космос сприятиме вам у її здійсненні. Подібне сталося й з Лілією. Запит був надісланий, зусилля докладено, й саме провидіння вело працьовиту вінничанку до здійснення її мрії.

         Обираючи вуз, дівчина натрапила через інтернет на польську навчальну програму «ТерасВроцлав», яка пропонувала талановитим дітям з інших країн безкоштовне навчання у вишах Вроцлава. Ліля одразу вхопилася за цю можливість і після співбесіди була зарахована до університету на хімічний факультет.

         - Ми не підштовхували доньку до вибору конкретного вузу, - розповідає пані Алла. – Навіть радили розглянути пропозицію від місцевого медичного університету, ходити пішки на навчання (адже живемо поруч з ним) та залишатися вдома з родиною. Так було б простіше і безпечніше. Але впертість доньки не залишила нам вибору. Це її рішення, де навчатися, чим займатися, і відповідальність за свої дії вона також несе самостійно. Відповідно не буде приводу дорікнути батькам, чи ще комусь, що завадили її реалізації як особистості.

         Друге місце, отримане Лілією на міжнародній конференції в Японії, родина Мошняг вважає цілковитою перемогою. На загал дівчина представила свою наукову роботу, де описала синтезування нової молекули, її стабільність та взаємодію з іншими речовинами – наука заради науки. Кажуть, що в Японії перше місце ніколи не виборювали представники інших держав, тут перемагають тільки свої, і це навіть не корупція, а цілком заслужені лаври.

         В Японію Ліля буквально закохалася. Її не лякає ні кардинально інший менталітет нації, ні їхня зацикленість на роботі та кар’єрному рості, де часу на особисте життя просто не вистачає. Молода дівчина навіть готова колись спробувати попрацювати в цій незвичайній «країні, де сходить сонце».

         Поза тим науковиця займається фундаментальною наукою, навчається в аспірантурі, де досліджує органічну хімію, та викладає практичні роботи у своїй альма-матер – Вроцлавському державному університеті. Вільний час присвячує подорожам, заняттям східними єдиноборствами (айкідо) та філософському осмисленню буття.      

 

Автор: Вікторія Мельник
Розповісти друзям: