12 Листопада | 2019 | 17:01

«У кожної людини своя «солодка ніжність», -

переконана вінничанка Тетяна Лебідь, бухгалтер за освітою, кондитер за покликанням.

 

Пані Тетяна родом з села Сосонка Вінницького району. Вона заміжня та має двох донечок: Вікторію та Маринку. Перебуваючи у другому декреті та маючи бажання побалувати своїх рідних солодкими смаколиками, жінка, чи не щодня «творила магію на кухні». Починала з найпростіших бісквітів, перемащених найніжнішим вершковим кремом, пухких кексів та різноманітних варіацій на тему печива. Дуже скоро Тетяна Лебідь зрозуміла, що кондитерська справа затягує її у свої тенета все більше і більше.

- Свого першого замовника я отримала завдяки маминій протекції, - розповідає про себе кондитерка. - Поштовхом для початку власної справи стала потреба маминої співробітниці у святковому торті. Тоді їй запропонували мої послуги, а коли я взялася за виконання замовлення, то виявила, що не маю елементарного приладдя для виробництва торта. До того все робила виключно на аматорському рівні, і мене все влаштовувало, але до пори до часу. Той торт став відправною точкою - час змін настав.

Поступово на кухні у жінки з’явилося своє робоче місце, яке скоро почало розростатися з геометричною прогресією. Знання черпала з «живих» кулінарних майстер-класів, які достатньо дорогі, але вінничанка переконана - навички і секрети приготування, про які дізнаєшся там, варті і потраченого часу й вкладених фінансів. Головне, повернувшись додому, по свіжій пам’яті додатково пропрацювати той чи інший рецепт, адже саме такий підхід допомагає мені закріпити отримані знання.

- Десерти, які не люблю готувати, просто не вношу до переліку свого меню, - зазначає кондитерка. - Адже незадоволений клієнт - це мої нерви та репутація. При замовленні десертів обов'язково потрібно враховувати сезонність, температуру та вологість, яка присутня на той час. Цікаво, що в кожної людини існує свій відтінок блакитного, своя уявна ніжність та уявлення про декорування. Прислухаюся до клієнта, намагаюся зрозуміти його бажання та відтворити намріяне ним в реальності. Кожна професія має свої темні сторони, не виняток й робота кондитера. Я не маю права захворіти, або кудись без попередження поїхати. Щільний графік не дозволяє розслабитися, але разом із тим, працюючи сама на себе, можу складати робочий графік за власним бажанням, встигаючи приділити увагу родині та дітям.

Тетяна Лебідь вважає, що десертам та торту на святкуваннях завжди відводиться ключова роль. Можна не подати рибу або голубці, і цього ніхто не помітить, а кульмінація свята без смачного солодкого - залишить відчуття незавершеності та незадоволення фіналом, що особливо стосується весільного торта.

У майбутньому жінка мріє відкрити власний кондитерський цех, але поки що працює на домашній кухні, отримуючи шалену підтримку двох рідних сестер, матері та декоратора, який допомагає з ідеями та створює загальну концепцію свята та солодкого кенді-бару, і все для того, що замовник залишився задоволеним.

Пропонуємо авторський рецепт білково-заварного крему від Тетяни Лебідь.

Білково-заварний крем - смак з далекого дитинства. Тістечко з таким кремом ви не купите у жодному магазині. Одним із важливих моментів його приготування — абсолютно чистий посуд (без води та жиру).

Інгредієнти: білок – 100 г, цукор – 300 г, вода - 100 г, лимонна кислота - 1/3 ч. л., ваніль.

Спосіб приготування: У суху чисту каструльку з товстим дном всипаємо цукор та додаємо води і головне - не змішуємо. Ставимо на середній вогонь і доводимо до 104°С, додаємо лимонну кислоту і інтенсивно перемішуємо. Якщо у вас ручний міксер, то збивайте білок на малих обертах поступово збільшуючи швидкість до стійких піків. Карамель доводимо до 119-120°С і тоненькою цівкою вводимо в білок. Далі збиваємо міксером на високих обертах, вводимо весь сироп у білок плюс ванілін і продовжуємо збивати міксером. Якщо крем вже стабільний, не пливе та тримається вінчика - зупиняйтеся. Крем можна використовувати далі для роботи.

Автор: Вікторія Мельник
Розповісти друзям: