15 Листопада | 2019 | 10:42

«Вода не тільки потрібна для життя. Вона і є саме життя»

Водоканалу в Хмільнику - 50! Одне з найпотужніших підприємств водозабезпечення в області КП «Хмільникводоканал» відзначило золотий ювілей. У залі засідань Хмільницької міської ради відбулися урочистості. Привітали колектив чимало гостей, колег, ветеранів, друзів та партнерів підприємства. У святковій програмі - нагородження кращих працівників підприємства, вшанування ветеранів праці та слова привітання від гостей.

 

- 124 працівники господарства забезпечують питною водою та послугами водовідведення рідне місто. За ці роки побудовано сотні кілометрів водопроводу, каналізації, насосних станцій, водопровідних та каналізаційних мереж, насосні станції, очисні споруди каналізації, проведено реконструкцію раніше збудованих мереж та споруд, замінено велику кількість насосного обладнання. І все це завдяки натхненню та самовідданій праці тут присутніх людей, - наголосив, звертаючись до колег, директор підприємства Сергій Бойко.

У 2018 році було реалізовано величезний проєкт: реконструкція одного з найбільших водогонів у місті. Найбільш критичну вітку замінили на поліетиленову, переключили на неї споживачів. Ще одна важлива складова - водовідведення. Закінчено будівництво самоплинного каналізаційного колектора, що скоро дасть можливість приєднати велику частину міста до централізованої системи водовідведення.

- Водоканал - це не тільки безперебійне забезпечення якісною водою, а й систематизація та зручність розрахунків, мінімізація витрат, залучення енергозберігаючих технологій, - додав Сергій Бойко. - Співпраця та постійний діалог керівництва водоканалу та міської влади - основа розвитку підприємства та міста.

Привітав колектив, пригадав керівників, історію будівництва хмільницького водоканалу та вручив сертифікат на придбання техніки голова міської ради Сергій Редчик.

- Крок за кроком формувалося одне з найпотужніших в області підприємств, і ми, представляючи інтереси міста-курорту державного значення, вибудовуємо стратегію розвитку, дружню до екології, природи, якості продукту, - наголосив міський голова. - Якісна вода - це здоров’я, насолода, стабільність і добрий настрій. У складний суспільно-політичний час і справді на душі спокійніше, коли справно функціонують служби, які щоденно перевіряють та впливають на процеси забезпечення якості води.

«Чистої води та ніякої біди» побажав колегам від імені керівників водоканалів районного рівня директор «Калинівкаводоканал» Петро Шиманський. А Всеукраїнська асоціація водоканалів «Укрводоканалекологія» присвоїла директору Сергію Бойку та заступнику міського голови Володимиру Загіці, який раніше протягом восьми років керував підприємством, звання почесного члена асоціації.

На святі приділили увагу сивочолим. Серед них ветерани праці та ветерани підприємства - люди, що присвятили роботі до 25 років життя. 16 років на очисних спорудах протрудилася Тамара Дорощук. Ветеран праці, заробила всього 36 років стажу. Жінка каже: приємно, що господарство пам’ятає ветеранів.

Святковий настрій подарували талановиті місцеві виконавці Павло Дубовий, Валерій Зелінський, Ярослав Цись, а також Володимир Долмашевський із с. Журавне Літинського району.

На сторожі якості

Гостям показали відеофільм про виробничі процеси підприємства. А потім, щоб познайомитися з роботою ближче, організували екскурсію на об’єкти водоканалу.

У Вінницькій області традиційно знезаражують воду хлором. Хмільницький водоканал минулого року провів реконструкцію системи знезараження води і перейшов на більш екологічний спосіб очищення.

- Ми знезаражуємо воду змішаними оксидантами, які отримуємо за рахунок гідролізу повареної солі, - демонструючи гостям новий змішувач, розповів директор. – Це стало можливим завдяки перемозі в проєкті «Питна вода», за результатами якого з держбюджету направлено кошти на умовах співфінансування з міським бюджетом Хмільника. Цього року установка проходить випробування, але вже видно, що вона гарно себе зарекомендувала.

На станції підготовки води цілодобово трудяться лаборанти. Їхнє завдання - перевіряти якість води.

- Наша лабораторія атестована за 27 показниками, - розповіла інженер-лаборант Тетяна Курман. - За добу проводимо понад 700 досліджень. Хімічний відділ проводить дослідження на органолептичні (кольоровість, каламутність, кольоровість, запах води), фізико-хімічні та санітарно-токсичні властивості. Працює бактеріологічний відділ. Вода щогодини перевіряється на всіх етапах. Така специфіка забору та контролю якості води з річки.

Воду перевіряють не лише на станції, а й по місту в мережі. Так, співробітники лабораторії щодня відбирають зразки у трьох щоразу різних точках по місту - в садочках, школах, санаторіях та інших соціальних об’єктах.

Водоканал - це служба, яка завжди «в тонусі», попри будь-які обставини. Адже ціна якісних послуг - комфорт, санітарія та здоров’я кожного городянина й гостя міста. Чиста вода не тільки потрібна для життя, вона і є - саме життя. 

Автор: Антоніна БАСЕНКО
Розповісти друзям: