15 Листопада | 2019 | 11:26

Лицар народного мистецтва

9 листопада – Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва. Ці люди - справжні сподвижники, саме вони не дозволяють розчинитись багатющому спадку українського скарбу у мінливому сьогоденні.

Особливе захоплення, подекуди на межі здивування, викликають саме молоді ентузіасти, для яких цей скарб, символи нашої національної самоідентифікації, стають сенсом творчої та наукової роботи, захопленням всього життя.

До таких неординарних, непересічних особистостей належить і Сергій Бугай – провідний методист з виставкової діяльності Вінницького обласного центру народної творчості. Він, попри молодий вік, - один із найпомітніших майстрів декоративного розпису. Із захопленням та натхненням вивчив всі нюанси, глибинні пласти, передумови саме подільської візуальної традиції.

Теоретична база стала підґрунтям для творчого вираження – його роботи постійно представляють на сільських, районних, обласних та всеукраїнських виставках, відбулась і персональна виставка в Оратівському краєзнавчому музеї. Адже народився Сергій в с.Човновиці на Оратівщині. У цьому селі у вільний від роботи час майстер розписує храм. За своїм ескізом у 2015 році, майстер розписав двометрову писанку, яка представляла Вінниччину на ІV Всеукраїнському фестивалі писанок у столиці. Ця робота посіла друге місце.

Писанки, ікони, малярство, рушники і навіть намисто, а також колекціонування старожитностей - на все Сергію Олександровичу вистачає часу і хисту. До всього примудряється проводити майстер-класи дітям художніх шкіл та студій образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва. І це не просто навчання, а справжні уроки любові до рідної землі та традицій. 

Автор: Юлія РАЗАНОВА
Розповісти друзям: