15 Листопада | 2019 | 11:34

Порятуймо Марійку!

Шестирічна Марійка Усата, що мешкає в Строїнцях Тиврівського району, цьогоріч пішла до першого класу. Жвава дитина з допитливим характером і доброю вдачею чудово навчається, її успіхами тішаться батьки та перша вчителька. Здається, звичайне дитяче життя, але… Але Марійка вже кілька років поспіль бореться з грізною недугою. Її діагноз: нефробластома білатеральна. Щоб здолати онкологічну хворобу, дитині провели вже кілька складних операцій, є гарний прогрес в лікуванні, але попереду, в листопаді, ще одна операція, на яку в сім’ї не вистачає коштів.

Роки боротьби з хворобою фінансово виснажили звичайну українську родину Усатих, де виховують ще й маленького синочка. Попри випробування, не ухилялись вони і від викликів часу: батько Марійки захищав наше мирне життя в зоні АТО. Зрештою, вони наважились просити про допомогу.

Громада Тиврівщини відгукнулась: для порятунку Марійки організували благодійний концерт «Добро у долоні». Це був перший великий сольний виступ вокалістки Тиврівського будинку культури, організатора культурно-дозвільної роботи Вікторії Якименко. Пані Вікторія поєднує мистецькі пошуки з педагогічною роботою, а зараз ще й здобуває ступінь магістра в ДПУ ім. Коцюбинського. «Цього концерту я довго чекала, а те, що він має таку благородну мету, ще більше надихнуло мене», - зізналась у розмові співачка.

Великий виступ на великій сцені – завжди хвилююча подія для артиста, а якщо концерт має благодійну мету, флюїди добра підсилюють силу мистецтва. Так було і цього разу, і атмосфера щирості, добра і піднесення поглинула глядачів. А на концерт завітали люди різного віку: і школярі, і їхні батьки та навіть люди літнього віку. У концерті взяла участь Аліна Бернадська, яка навчалась разом з Вікторією, а тепер викладає в Шаргородській музичній школі. Порадували творчими успіхами й учениці, яких виховує Вікторія. Це Оля Поворозюк, Яна Мальована, Юлія Накорнєєва, Богданка Бучинська.

Одним з організаторів концерту виступив і перший заступник голови Тиврівської РДА Олександр Заворітній. «Кошти від місцевої влади на лікування дитини, звісно, виділять. Але коли вперше побачив заяву, промайнула думка, що потрібно організувати якийсь масовий захід, залучити побільше людей. На пропозицію відгукнулась Вікторія Якименко. Вона не лише чудова співачка, а й займає активну громадянську позицію, бере участь в житті ГО «ТЕМА» (Тиврівська еліта молоді активної»). Концерт зібрав повну залу людей, і всі вони – небайдужі», - прокоментував Олександр Васильович.

Вхід на концерт був безкоштовним, а в приміщенні стояли скриньки для збору коштів. Гроші збирали і напередодні концерту: чимало колективів, громад, підприємців долучились до акції і вкинули кошти цього дня до скриньок. Підрахунок коштів відбувався на сцені: на лікування спромоглися зібрати 32385 грн.

Щоб подякувати за допомогу, на сцену вийшла мама Ольга Олександрівна, а потім і сама Марійка Усата. Щирі дитячі слова лунали відверто та чуйно, вони потонули в оплесках та сльозах. Усі присутні зичили дівчинці якнайшвидшого одужання, сил та енергії для боротьби. Підтримайте дитяче життя і ви.

Картка в Приватбанку: 4149 4991 1044 8527 Усата Ольга Олександрівна

Тел. (097) 341 47 53

Автор: Юлія РАЗАНОВА
Розповісти друзям: