15 Листопада | 2019 | 12:23

Обережно, шахраї! Корова на колесах

Нині ми все частіше можемо прочитати у ЗМІ чи в Інтернеті про різного роду дії сучасних послідовників Остапа Бендера. Вони добре розуміються в комп’ютерних технологіях, фінансовій сфері та психології людей. На цьому наголошують правоохоронці і просять бути обачними. Але всеодно, довірливі люди часто потрапляють на гачок шахраїв. Ось буквально днями почула про корову на колесах. І сталося все із моїми земляками.

…Заготівельникам із райцентру зателефонував начебто «священик» із одного села. Запропонував їм свою корову. Вони про все, що належало дізнатися, в нього розпитали. Вдарили, так би мовити, по руках і сказали:

- Добре, візьмемо!

Але перед тим, як заготівельники мали виїхати із райцентру, «святий отець» знову їм зателефонував. Правда, вже з іншого номера телефону. Довірливо так попросив, щоб вони, їдучи через моє село, зупинилися біля церкви. Там, на зупинці, їх чекатимуть люди, які мають продати йому колеса. Тож хай вони їх заберуть і привезуть йому.

Колеса, видно, славні. Бо «батюшка» сказав викласти за них не мало не багато, а 18 тисяч гривень. Мовляв, за таку суму він готовий продати їм свою корову, та ще й якусь там живність на додачу.

Здавалося, заготівельники мали б задуматися: «Які колеса? Чому невідомим людям серед дороги віддавати таку суму?»

Аж ні! Ті, мов зачаровані єлейним голосом «священика», погодилися:

- Добре. Нам неважко. Візьмемо ті колеса, а ви нам віддасте свою корову.

Поїхали. Справді, в селі, що за двадцять кілометрів від райцентру, на зупинці неподалік церкви їх очікували якісь люди. Швиденько вкинули до машини обгорнуті скотчем колеса. Заготівельники відрахували їм домовлену суму за майбутню покупку рогатої. І помчали собі до сусіднього села, яке вже за сім кілометрів.

Прийшли до тамтешньої древньої церкви. Почали шукати батюшку. Знайшли.

- Давайте, - кажуть, - нам вашу корову.

- Яку корову?!. - здивувався той.

- Та ми ж з вами домовилися… Ви нам - корову, а ми вам ось привезли колеса, які треба було забрати у ваших клієнтів. Ми їм, як ви й сказали, вже віддали всі гроші…

- Люди добрі, - заперечив святий отець. - Я ніколи в житті не тримав корови. Я ніколи з вами не розмовляв по телефону…

- Я-як?! А хто ж казав?..

- Не знаю, не чув, хто вам щось казав.

- А ось цей номер ваш? - ошукані почали диктувати йому цифри.

- Ніколи такого й не було.

- А цей ось? - покупці продиктували й інший номер.

- І такого не знаю…

Справді священик також не мав до цього телефона ніякого відношення. Адже коли показав мобілки усіх своїх домочадців, то у них не виявилося таких номерів. 

Приїжджі ніяк не могли отямитися і змиритися з тим, що їх просто розвели. Викликали поліцію. Разом з нею виїхали на місце «купівлі» колес. На зупинці біля церкви лежав лише рудий пес і злегка помахував хвостом.…

Ось вам і «корова на колесах». Гарно провернули ті «колеса» нащадки знаменитого Остапа.

Звісно, правоохоронці записали ті телефони. Ошукані сподіваються, що вони їм щось допоможуть. Хай збудуться їхні сподівання. Але цей факт спонукає ще раз застерегти усіх: «Люди! Будьте пильними!»

Автор: Віра ГАСЮК
Розповісти друзям: