15 Листопада | 2019 | 12:31

Іграшки, зв’язані з теплом…

Здавалося б, при сучасному розмаїтті технологій, інноваційних матеріалів, 3D-принтерів та засиллі пластмаси-пластику інтерес до іграшок ручної роботи невеликий. Ніби, кому вони треба, якщо в будь-якому магазині можна придбати і ляльку якої завгодно зовнішності та модельних параметрів, і роботів із запаморочливими опціями. Та все ж, іграшки «хенд-мейд» так само популярні та затребувані. Причому і самими дітлахами, і навіть дорослими, які не можуть байдуже пройти повз таку зворушливу ручну красу.

Вже багато років поспіль в’яже гачком іграшки та сувеніри вінничанка Надія. Про свої вироби каже вичерпно: «Ці іграшки зв’язані з теплом». І попит на цю «милоту» неодмінно високий. Уся казково-лісова звірина, різноманітні зайчики-ведмежатка, мишенятка з собачками та їжачками, а також герої мультфільмів та інших популярних дитячих персонажів представлені в колекції її авторства. Тут тобі і ляльки, і міньйони, і метелики зі смішариками. Навіть симпатичні плетені машинки з оченятами замість фар.

- Плести гачком мене навчила бабуся Ліза ще з малих років. Вона була знаною рукодільницею, а мені найбільше подобались прошви – таке цупке мереживо, що ним оторочують рушники. Згодом зрозуміла, що за цим принципом можна виготовляти й об’ємні речі. У більшості моїх іграшок, сплетених гачком, є наповнювач. Він синтетичний, максимально універсальний, тому всі ці іграшки можна без страху кидати у пральну машинку, - розповіла нам пані Надія.

Перші спроби створити іграшку з’явились, коли в жінки народилась менша донечка.

- Мені чомусь здалося, що в неї замало іграшок, що вони якісь недосконалі, тому взялась за гачок… Донечці мої вироби сподобались, припали вони до душі і її маленьким друзями, нашим сусідам та знайомим. Дитяче визнання – найточніший маркер. А системно цією творчістю я займаюся вже 7 років. До речі, ніколи не мала проблем з тим, щоб повернути загублену у садочку ляльку - такого ексклюзиву в інших не було, - посміхається наша співрозмовниця.

За словами майстрині, діти найбільше вибирають «кишеньковий» варіант. Це коли взяв якесь улюблене мишенятко чи зайчатко із собою в кишеню і пішов на прогулянку чи до садочка. А от дорослі, вибираючи подарунок дітлахам, чому завжди прагнуть купити щось габаритне, велике. Тоді як малечі цілком до душі більш компактні іграшки.

- З таким маленьким «другом» дитина почувається затишно, на рівних, це певний психологічний оберіг. А певна шорсткість моїх виробів (до речі, нитки я використовую майже завжди віскозні) дуже корисна для подразнення нервових закінчень на долоньках, які стимулюють розвиток мозку. Це і для розвитку мовлення на користь, і для дитячої моторики, - пояснює жінка.

І зізнається, що на замовлення не працює. Коли її творчість скута штучними рамками, тоді зникає натхнення. Скільки часу потрібно їй для створення такої зворушливої краси? Іноді може справитись за 20 хвилин, а часом для виготовлення шедевру не пошкодує і доби, лише трішки відриваючись на домашні справи. До речі, проводить пані Надія і майстер-класи, але зазначає, що діти можуть навчитись цього мистецтва з 9 років. До того часу буде розчарування, і можна відбити бажання до рукоділля. 

Автор: Юлія РАЗАНОВА
Розповісти друзям: