19 Листопада | 2019 | 21:58

Перший виступ особливих акторів

«Особливий театр» у вересні цього року започаткували голова Благодійного фонду «Центр «Розвиток» Олеся Самойленко та режисер Марина Ревенко. У цьому незвичайному театрі беруть участь два десятки дітей із синдромом Дауна, аутизмом та ДЦП.

Нещодавно відбувся перший виступ юних акторів на професійній сцені - у залі приміщенні Вінницького обласного молодіжного центру «Квадрат».

Театралізоване свято під назвою «До мови рідної торкнімось душею» було влаштовано з нагоди Дня української писемності та мови. У ньому взяли участь понад 60 дітей, підлітків та молоді - акторів «Особливого театру», незалежного театру-студії «Птаха», народного театру-студії «Сьоме небо» Вінницького медуніверситету (художнім керівником та режисером цих трьох колективів є Марина Ревенко), також представники студії естрадного танцю «Лабіринт», Центру іноземних мов «ZrazOk»…

Діти і молодь виконували вірші та пісні про Україну та рідне слово, також у театралізованій формі глядачам продемонстрували шлях розвитку української мови від Нестора-літописця до сьогодення. До речі, роль літописця блискуче зіграв вінницький письменник Леонід Борозенцев.

- Театральне мистецтво... Коли чуєш ці слова, відразу в уяві виникає сцена та актори, які грають певний сценарій, глядачі, оплески... Як можна пов’язати інклюзивне середовище та театр? Однозначно через рівні можливості, через доступність бути як глядачем, так і актором, - зазначила Олеся Самойленко, голова благодійної організації та мама особливої дитини.

- Масштабність, суть та потрібність цього заходу ми збагнемо трішки згодом, - каже Марина Ревенко. - А сьогодні я хочу висловити величезну подяку і повагу батькам - за гідне виховання дітей; дітям з усіх трьох моїх театрів - «Птахи», «Сьомого неба» та «Особливого театру»; в. о. начальника управління культури і мистецтва Вінницької ОДА Валентині Троян - за людяність, професіоналізм та величезну любов до мови і культури нашого народу; голові вінницької організації Національної спілки письменників України Вадиму Вітковському, усім письменникам та Видавничому дому «Моя Вінниця» - за просвітницьку діяльність і подаровані дітям книги; депутатам Вінницької міськради - за подарунки для «Особливого театру» (сертифікати дитячого магазину канцтоварів); також окремим особистостям, які роблять дуже важливу справу: Лесі Самойленко, Лесі Семененко, Анастасії Потьомкіній, Леоніду Борозенцеву, Людмилі Локаєнко... Якщо когось сьогодні не згадала - обов’язково згадаю наступного разу.

А наступних виступів буде іще багато, адже «Особливий театр», що так припав до душі глядачам та юним акторам, лише розпочинає свою сценічну діяльність. І їхньому прагненню до прекрасного не зможуть перешкодити ні аутизм, ні синдром Дауна, ні церебральний параліч…

Автор: Юрій Сегеда
Розповісти друзям: