19 Листопада | 2019 | 22:00

Підозрюваний у вбивстві Бімки не прийшов на суд

Ця трагедія сталася ще в березні. Так, для 80-річного вінничанина Сергія Липача убивство його улюбленця - велика трагедія, адже за кілька місяців до того пенсіонер втратив сина. Теж через побиття… І песик був для нього хоч якоюсь розрадою.

Як розповів Сергій Петрович, він гуляв на стадіоні біля 33-ї школи зі своїм німецьким шпіцом. Це невеличка пухнаста порода, а вік Бімки (14 років) за собачими мірками був таким же похилим, як і вік господаря. Пенсіонер робив гімнастику на спортивному майданчику, песик був поруч, а біля них у той час проходив знайомий зі своїм псом бійцівської породи. Спочатку вони спокійно пройшли повз, але потім молодик повернувся, підійшов і, за словами пенсіонера, мовчки сильно вдарив ногою Бімку, що він аж підлетів у повітря.  Сергій Липач кинувся до кривдника, але той «прикрився» бійцівським псом, після чого пішов геть. А Бімку ветеринари не встигли врятувати - у нього від удару стався розрив печінки…

Сергій Петрович, колишній учитель, дивується, навіщо підозрюваний Ю. Маркін так жорстоко вчинив із його улюбленцем. Каже, жодних конфліктів раніше між ними не було, знав Маркіна ще підлітком, працював у школі, де вчилась його мама... Також пенсіонер розказує, що проти нападника порушувалися й інші кримінальні справи. Зокрема, одного разу він так ударив 13-річного хлопчика ногою в пах, що тому довелось робити операцію…

Підготовче судове засідання з розгляду кримінальної справи щодо жорстокого вбивства тварини мало відбутись 18 листопада. Перед тим підозрюваному було обрано як запобіжний захід перебування під домашнім арештом у нічний час. Проте на суд він не з’явився. Як пояснила адвокат, Ю. Маркін із 5 листопада лежить у лікарні, бо в нього «закрита черепно-мозкова травма, струс головного мозку, забій шийного відділу хребта». Цікаво, побився з кимось, перебуваючи під «нічним домашнім арештом»? Чи, може, буде звинувачувати в цих травмах пенсіонера?

Аби підтримати Сергія Липача, на суд прибули захисники тварин з Вінниччини та Києва. Вони переконані, що такий злочин (передбачений частиною 3 ст. 299 Кримінального кодексу: «Жорстоке поводження з тваринами, вчинене з особливою жорстокістю або у присутності малолітнього чи неповнолітнього, або щодо двох і більше тварин, або повторно, або групою осіб, або вчинені активним способом, - карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років») не можна лишати непокараним.

Прокурор наполягла, щоб розгляд відбувався за участі звинувачуваного, тому суддя переніс засідання на 27 листопада.

До речі, нещодавно за подібний злочин було засуджено до 5-и років позбавлення волі з іспитовим терміном вінничанина, який з особливою жорстокістю та в присутності неповнолітніх убив свою кішку - спочатку викинув з 5-го поверху, а потім вийшов у двір і добивав об асфальт.

Автор: Юрій Сегеда
Розповісти друзям: