22 Листопада | 2019 | 20:27

Діти «захопили владу» в Хмільнику

Цікаву ініціативу для школярів вперше втілили в міській раді в Хмільнику.

 

З нагоди 30-ї річниці підписання конценції ООН з прав дитини 20 листопада місцеві посадовці поступилися своїми робочими місцями, щоб почути дітей та врахувати їхні побажання. У рамках глобальної ініціативи ЮНІСЕФ в конференц-залі міської ради відбулася зустріч активної молоді з керівниками міських структур влади.

Спершу діти виконували повсякденні обов’язки управлінців підрозділів міської ради і не на словах дізналися, як то воно - працювати в органах місцевого самоврядування. А потім відбулася дитяча сесія, на якій мали нагоду відчути  себе депутатами міської ради. Голосували за єдине питання: «Чи мій голос важливий?». 

Сесія розпочалася з короткого брифінгу, який провів міський голова Сергій Редчик та голова молодіжної ради при міському голові Мар’яна Балух.

- Без вас для вас не може бути жодних рішень, - привітав ініціативу міський Хмільника голова Сергій Редчик. - І я поділяю цю думку, поважаю ваші права. Ваш погляд є свіжим, креативним і важливим для наших управлінських рішень.

Діти жваво дискутували, ділилися враженнями і загалом пересвідчилися, що робота в управлінні дуже відповідальна і непроста, вимагає вміння комунікувати, знаходити мостики довіри та співпраці. Управлінці зізнаються, вони й самі отримали море позитиву.

-Мені дісталася чудова юна колега Юлія Гордєєва, - поділилася начальник відділу інформаційної діяльності та комунікацій із громадськістю Наталія Мазур. - Дівчинка планує навчатися на журналіста. Я була приємно здивована, як влучно вона формує думки, просто і інколи так багатовимірно. Ми отримали заряд енергії та стимул, який ще більше спрямовуватиме на залучення молоді до спільних дій.

Ось кілька відгуків від  юних учасників акції:

Дмитро Попенко, 16 років: Сьогоднішній день, як на мене, був дуже важливий для молоді Хмільника. Ми змогли відчути себе в ролі депутатів міста, начальників відділів та управлінь міської ради. Думаю, що такі заходи варто проводити набагато частіше у тій чи іншій формі. Моль має «світитися». Чим більше молоді у процесах влади, тим більше влада буде зацікавлена в розробці комфортних рішень для росту молодого покоління, зручного розвитку та самореалізації в нашому місті. 

Анастасія Пересунько,16 років: У нашому місті – пріоритетний розвиток туризму. Я дуже хочу, щоб до Хмільника приїздили більше людей, більше цікавилися нашим містом. У нас зараз реконструкція парку. Я проводжу там разом із друзями свій вільний час. До парку «потягнулися» люди. І те, що робиться в парку  - справді круто!!! Ми об’єдналися з селом Соколова. Там є такі мальовничі місця, де варто розвивати «зелений туризм». Я дуже хочу, щоб моє місто було цікавим і пізнаваним. 

Юлія Гордєєва,14 років: Вважаю, що голос молоді справді важливий у сучасному світі. Молодь рухає змінами,  молодь формує  «легке», часом непередбачуване, але очевидне, ставлення дорослих до буденних і звичних речей. Молодь приймає нестандартні рішення, за якими майбутнє. Вірю, що майбутнє за молоддю, яка перетворює світ на краще! 

До слова, така акція традиційно проводиться в різних країнах світу. У цей день діти «приміряють» на себе ролі посадовців: займають керівні пости та ролі у медіа, політиці та бізнесі, щоб висловити свою позицію та дати голос мільйонам однолітків. Наприклад, у 2017 році до неї долучився Президент Франції Емануель Макрон та Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо.

 

 
Автор: За матеріалами відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Хмільницької міської ради Антоніна БАСЕНКО
Розповісти друзям: