26 Листопада | 2019 | 13:09

Їх поєднала музика і любов до творчості

У селі Медвідка Вінницького району відбувся творчий звіт працівників місцевого сільського клубу.

У цьому загубленому поміж безкраїх подільських полів невеличкому селі живе трохи більше двохсот мешканців. Але щоб ви тільки знали, як вони люблять творчість! Музика, співи, танці, художня декламація, інсценування уривків драматичних творів - всі ці види мистецтва широко пропагують та розвивають при сільському клубі, який вже другий рік очолює 23-річна Катерина Мельник.

Вік гуртківців дуже різний: наймолодшим учасникам - 5 років, а найстаршим - вже під 70. Та й у повсякденному житті вони дуже різні: одні ще відвідують дитсадок, інші здобувають освіту, ще інші працюють, а дехто вже давно на заслуженому відпочинку – однак всіх їх поєднує музика та любов до творчості.

Тож не дивно, що гурткова робота тут поставлена на дуже високому рівні. Відтак, місцеві «артисти» постійно радують земляків концертами. Як правило, це стається на різноманітні державні та релігійні свята. А буває, що й виїжджають на «гастролі» до сусідніх сіл і навіть інших районів, де їх також знають і зустрічають дуже й дуже прихильно. Однак раз на рік медвідські аматори сцени переживають особливо хвилюючу та відповідальну мить - час річного творчого звіту. Для них це своєрідний зоряний час, коли в одну концертну програму на суд глядачів можна представити максимальну кількість найбільш вдалих концертних номерів.

От і цього разу півторагодинне дійство, можна сказати, пройшло на одному подиху. Відтак, присутні, серед котрих були й уже колишній голова районної державної адміністрації Михайло Демченко та голова районної ради Сергій Сітарський, мали можливість насолодитись запальними хореографічними композиціями, мистецьким сольним та хоровим співом та читанням гуморесок. І все це в гармонійному різножанровому поєднанні, яке сповна дало можливість присутнім насолодитись видовищем, однак не втомити їх надмірністю звуків, рухів та емоцій. Відтак, кожен переглянутий номер глядачі зустрічали шаленими аплодисментами, що у свою чергу надихало артистів, надаючи їм натхнення та енергії для виступів.

- Це вже мій другий річний творчий звіт на посаді завідуючої Медвідським сільським клубом, - каже Катерина Мельник по завершенні дійства. –  Всі гуртом готувались близько місяця. Чи хвилювалась? Так, звісно, але лише перед концертом. А як все розпочалось, то вже не було коли (сміється). Все пройшло ніби на «автоматі», так злагоджено і згуртовано. Тому я хочу подякувати всім, хто доклав до цього зусиль. А найперше керівнику гуртка вокального співу, баяністу Андрію Андрійовичу Гудимчуку. Йому вже чимало років, однак я сміливо можу назвати цього чоловіка моїм головним помічником, «правою рукою», настільки він незамінний у роботі. Так само хочу висловити вдячність учасникам виступів Антоніні Паламарчук, Олександрі Корінюк, Андрію Дідуху і, звичайно, колишньому керівнику сільського клубу Майї Анатоліївні Гудимчук. Це саме завдяки її зусиллям в селі було відремонтовано приміщення клубу та почала відроджуватись музична культура. Також особливі слова вдячності хочу висловити своїм батькам: Валентині Антонівні та Володимиру Петровичу Ільчукам. Вони мені постійно допомагають із художнім оформленням та ремонтами. Без них все було б набагато складніше. Щось потрібно відремонтувати, та й до кого? До них!

- Цього разу ви також брали безпосередню участь у концерті. Зокрема, у складі дуету з Олександрою Корінюк «Чорне та біле». Скажіть, вам не складно одночасно поєднувати творчість та адміністративну роботу?

- Неможливо працювати з творчими людьми, мати справу з мистецтвом і бути десь поза цим процесом. Тому я також постійно беру участь у репетиціях, співаю у вокальному жіночому ансамблі, виконуючи як хорові, так і сольні партії. Звісно, поєднувати роль керівника установи культури та самодіяльного артиста непросто – це забирає чимало сил. Але коли потім виходиш на сцену, бачиш, як тебе слухають односельці, розумієш, що робиш це для них, то забуваєш, як тобі було важко. Головне, що людям потрібна наша творчість, а ми працюємо для них. Це дуже надихає і мотивує.

Автор: Підготував Олег Кривоніс
Розповісти друзям: