27 Листопада | 2019 | 15:54

130 людей у травмпункті – «врожай» першого дня ожеледиці

Саме стільки городян звернулись по допомогу до вінницької лікарні швидкої медичної допомоги 25 листопада.

Ні комунальники, ні перехожі не виявились готовими до того, що з самого ранку дороги вкриє тонкий шар льоду. На суцільному катку, на який перетворилось цього дня місто, падали і травмувались не лише вже не зовсім зграбні пенсіонери, а й молоді люди. А в травмпункті вишикувались довжелезні черги. Щоб обстежити наплив травмованих, довелось працювати на двох рентген-апаратах. За словами лікарів, травми, отримані внаслідок ожеледиці, можна класифікувати як середні та важкі. Лідирують забої м’яких тканин, переломи та струси.

- З-поміж усіх травмованих у 86 виявились переломи, переважно це верхня кінцівка, променева кістка, голеностоп. У травматологію госпіталізували чотирьох пацієнтів, яким, можливо, доведеться робити операції. Одна жінка зламала шийку стегна, кількох людей поклали на стаціонарне лікування через сильний струс мозку, - поділився інформацією з газетою начмед лікарні Богдан Трохименко.

За його словами, такий пік звернень і травматизму завжди припадає на перший «слизький» день холодної пори роки.

- Приміром, вже сьогодні зранку (розмова відбувалась 26 листопада – ред.) наплив людей значно менший. Хоча зараз до нас почнуть звертатися ті, хто травмувався звечора і вирішив відкласти візит до лікарні на ранок. «А раптом полегшає?» - так розмірковує більшість з нас, якщо біль терпимий, - продовжив лікар. – Вчора люди були в осінньому взутті, не пристосованому до слизоти, спрацював і ефект несподіваності, коли ставиш ногу і… А сьогодні пішохідні зони вже посипані спеціальними сумішами, люди взулись у зручне взуття, крокують обережніше.

Внаслідок ожеледиці побільшала того дня і кількість ДТП. Так, до лікарні привезли 8 потерпілих внаслідок дорожніх аварій, двох залишили на стаціонарному лікуванні. На щастя, ніхто з них не перебуває у важкому стані.

Від неприємних несподіванок не застрахований ніхто, але щоб мінімізувати ризик падіння на зимових вулицях, варто дотримуватись простих правил.

По-перше нагадує Богдан Володимирович, одягайте взуття з неслизькою підошвою. По-друге, виходьте заздалегідь, щоб не квапитись, не поспішати, а йти потроху. А якщо розумієте, що втратили рівновагу, то спробуйте згрупуватись і по можливості впасти на бік, а не на руку чи коліно.

- У жодному разі не наздоганяйте автобус, трамвай – він не останній у вашому житті, прийде інший! А такий поспіх може для вас дуже дорого коштувати, - слушно зауважив співрозмовник. – Зрештою, людям похилого віку за несприятливої погоди раджу просто не виходити з домівки – дочекайтеся кращої ситуації, не ризикуйте здоров’ям. Принаймні, не вирушайте з самого ранку, коли дороги ще не встигли після ночі привести до ладу.

І ще важливий момент. Не тягніть зі зверненням до лікаря, якщо після падіння біль не вщухає, збільшився набряк, помітили деформацію, порушується функція – не можете рухати ногою чи рукою.

 
Автор: Юлія РАЗАНОВА
Розповісти друзям: