27 Листопада | 2019 | 15:55

Цеглина з комп’ютера, або Як у Вінниці людей на гроші «розводять»

На оголошення про якісний, швидкий, а головне, недорогий ремонт комп’ютерної техніки та встановлення програмного забезпечення нині можна натрапити чи не в кожному мікрорайоні Вінниці. З листівки про надання послуг, як зазначається в оголошенні «кваліфікованим комп’ютерним майстром», стає зрозумілим, що його (майстра) звуть Максим, Євген, Андрій, він мешкає поруч з вами, працює цілодобово і без вихідних, приїде миттєво та щедро роздає знижки (аж до 45%) на свої послуги пенсіонерам та малозабезпеченим родинам. В оголошенні також зазначається, що виклик та приїзд майстра клієнту нічого не коштуватиме. Плюс діагностика машини надаватиметься у подарунок, крім того, діятиме індивідуальний підхід до клієнта із застосуванням гнучкої дисконтної програми (акції зі знижками).
Саме таке оголошення потрапило на очі вінничанину пенсіонеру військової служби пану Олександру. На той момент його комп’ютер «забарахлив», тож чоловік вирішив довірити цю відповідальну справу людям, які на цьому розуміються, і зробив заявку на виїзд фахівця до власного помешкання.
- У встановлений час до квартири подзвонив хлопчина та представився працівником центру комп’ютерної допомоги, - почав свою розповідь пан Олександр.
- Максим, саме так назвався майстер, далеко не відповідав виставленій в оголошенні світлині. А на моє запитання сказав, що то просто маркетинговий хід такий (вставляти фото молодих та статних чоловіків до тексту оголошення). Мовляв, це викликає у людей більше довіри та симпатії до майстра, якого вони викликають ремонтувати техніку. Потім я провів його до кімнати, де стояв комп’ютер та окреслив проблему, з якою звернувся по допомогу.
І хлопчина почав ремонтувати... Трудився він «у поті чола» понад годину. Але й працею цей процес можна було назвати умовно. Клацне дві кнопочки і сидить (нудиться), чекає результату від проведених дій. У підсумку виконаних робіт майстер видав пенсіонеру рахунок та акт виконаних робіт - все на одному папірці з прописаними послугами, які він нібито виконав на замовлення клієнта. Все б нічого, але пана Олександра здивувала вартість проведених робіт - 2400 грн і це вже зі знижкою.
- У мене був старий і доволі примітивний комп’ютер, який я використовував виключно для особистих потреб (почитати новини, переглянути погоду чи зайти у соцмережі). Він був справний, лише інтернет працював повільно. І за покращення цієї функції я мав заплатити чи не половину вартості свого теперішнього комп’ютера. До того ж, чому після діагностики мене не поставили до відома про вартість послуг, які мені надаватимуть. Я б однозначно не погодився на таку ціну, шукав би інших майстрів. Та в мене навіть дома не було такої суми готівкою. Підозрюю, що тут працює розроблена шахраями схема, і саме на неї я мав необережність натрапити, - бідкається вінничанин.
Після того, як замовник відмовився сплатити за рахунком, хлопчина зателефонував до свого керівництва та почав вирішувати конфлікт у тристоронньому порядку. На тому боці зв’язку пана Олександра намагалися схилити до повного розрахунку за надані послуги, а коли клієнт категорично відмовився від сплати роботи майстра за накладною - почали погрожувати і залякувати тим, що зроблять з машини цеглину. Пенсіонер віддав за виконану роботу все, що в нього було на той момент - 500 грн., але й цього майстру виявилося замало. Він заблокував комп’ютер, зробивши з нього груду металу, але гроші за «пророблену роботу» взяти у чоловіка не погребував.
- Коли хлопчина пішов геть, я підійшов до комп’ютера та хотів поглянути, що майстер мені залишив. Виявилось, що шмат «мертвого» заліза, а коли перетелефонував та просив хоча б повернути назад все те, що було до ремонту, то отримав відповідь, що це зроблять лише після повної оплати за рахунком. Я це так не залишу, напишу до поліції заяву про шахрайство (ККУ стаття 190), нехай наші правоохоронні органи займуться цією сумнівною структурою, та інші люди не втраплять до пастки, в якій довелося побувати мені.
За декілька днів пан Олександр таки відремонтував свою техніку, вдавшись до послуг майстра з перевіреною репутацією. Ми також не оминули цей факт та вирішили поцікавитися у професіонала, що саме зазначено в накладній, виданій центром комп’ютерної допомоги, та чи дійсно були проведені розписані роботи на конкретній машині.
- Загалом у квитанції, яку отримав на руки пан Олександр, наведена часом абсурдна, а часом досить сумнівна інформація, - коментує ситуацію системний адміністратор Дмитро. - Налаштування «Біоса» відбувається за замовчуванням автоматично або ж при натисканні однієї клавіші, тому брати за цю опцію 250 грн. вважаю здирництвом. Інші роботи, проведені адміністратором, теж вважаю мало потрібними та недоречними для даного випадку. Запит клієнта полягав у пришвидшенні роботи інтернет-браузера, а йому навпаки скинули всі налаштування та закладки в Інтернеті та до нуля «знесли» Windows. Враховуючи виконану майстром роботу, її вартість не мала б перевищувати 600 грн. А для задоволення споживчого запиту пана Олександра потрібно було всього лише «почистити» реєстр та тимчасові файли. Це складніша та довша за часом робота, аніж переустановка операційної системи, мабуть, тому адміністратор полінувався її виконувати, вважаючи, що його діяльність ніхто не зможе перевірити та вказати на недоліки в роботі.
Насправді кожен з нас може втрапити до такої тонко розробленої афери. Викликаючи майстра з ремонту будь-якої техніки, ми платимо за те, на чому абсолютно не розуміємося і, власне, покладаємося на чесність та порядність фахівців, яких запросили вирішити проблеми наших «хворих» речей. Будьте обачні, та одразу з’ясовуйте у виконавців вартість запланованих робіт, для чого вони потрібні, а ще краще заручитися підтримкою та консультацією одразу від декількох майстрів та обрати, наче за тендером, того, хто запропонує для вас найбільш вигідні умови.
Вікторія МЕЛЬНИК

Автор: Вікторія Мельник
Розповісти друзям: