5 Грудня | 2019 | 15:55

У Липовці працює унікальна в Україні лікарня

з відновлення органічних уражень центральної нервової системи, яка готова приймати на лікування дітей вже з шестимісячного віку.

 

Київ, Одеса, Харків, Липовець. Що ж спільного між цими багатолюдними мегаполісами та мальовничим містечком у Вінницькій області? Виявляється, що їх об’єднує спільний напрямок у лікувальній справі, на якому всі вони однаково добре знаються, адже допомогли в реабілітації не одному важкохворому пацієнту. Зауважимо, що вартість лікування в цих медустановах суттєво різниться на користь вінницького Липовця, який вдало поєднує прийнятну ціну та якість надання медичних послуг.

         Лікувальна установа в Липовці веде свою історію ще з дореволюційних часів, а точніше з 1912 року, і позиціонувалася як водогрязелікарня. З 60-х років минулого століття - функціонувала як фізіотерапевтичний заклад та могла прийняти на відновлювальне лікування сотню пацієнтів (70 дорослих та 30 дітей). З 1995 року медзаклад набув статусу обласного з лікування дітей з органічним ураженням центральної нервової системи, порушенням психіки і опорно-рухового апарату. При цьому скоротилася кількість пацієнтів, які могли б одночасно перебувати на лікуванні, - до 60 осіб.

         - Наш заклад надає соціальну та медичну допомогу із застосуванням лікувальних властивостей радонової води (адже маємо власну свердловину з вмістом радону 13,5). Окрім того, застосовуємо в роботі класичні та нетрадиційні методи для лікування дорослих і дітей. Ми проводимо реабілітацію пацієнтів з вадами центральної нервової системи, порушеннями психіки і опорно-рухового апарату. Використовуємо модель комплексної реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи «Тандем-партнерство», або «дитина-сім'я-фахівець», де передбачається обов'язкове навчання батьків методикам реабілітації, які використовуються для лікування особливих діток, -  розповіла про специфіку медзакладу директорка комунально-комерційного підприємства «Липовецька обласна лікарня відновлення дітей з органічними ураженнями центральної нервової системи, порушенням психіки та опорно-рухового апарату» Людмила Стецюк.

         Директорка закладу наголосила, що останнім часом набирає обертів постанова уряду, затверджена ще 2017 року, яка надає батькам право на отримання фінансового відшкодування для лікування їхніх дітей в межах 25 тис. грн щорічно. Перелік закладів, які приймають для реабілітації дітей з ДЦП, є досить стислим, але до цього переліку в числі перших увійшла й Липовецька дитяча реабілітаційна установа. Тут маленьким пацієнтам надається спеціалізована реабілітація, спрямована на запобігання інвалідності та зменшення прошарку соціально-езадаптованих дітей.       

         У  Липовецькій «водолікарні» працює 5 лікарів: дитячий невролог, педіатр, фізіотерапевт, ортопед-травматолог, рефлексотерапевт. На кожному поверсі житлового блоку медичного закладу є ігрова кімната та хол з телевізором і безкоштовною інтернет-зоною. Кожна палата має свій санвузол та цілодобове гаряче постачання. Важливо, що в закладі готові працювати з немовлятами, починаючи з шестимісячного віку. Діти до шести років мають право перебувати на реабілітації разом із батьками. Маленькі пацієнти отримують п’ятиразове збалансоване харчування, а от батьки мають сплачувати «за свій стіл» додатково. Медична реабілітація для дітей включає: апаратну фізіотерапію, водолікування, теплолікування (озокерит, медово-воскові  аплікації та грязелікування іловими грязями Сиваського та Куяльницького лиманів), місцева баротерапія, тракція хребта на похилій площині, масаж, лікувально-фізкультурний комплекс та індивідуальні заняття із застосуванням  гравістатів.

         З новомодних релаксуючих процедур тут вдаються до стоун-терапії (поєднання теплового ефекту від нагрітих каменів з базальту та масажних технік), магнітних банок Хачі (новітній варіант холодних китайських банок). Кожна така банка має свою вакуумну присоску і гострий металевий магнітний конус, який впливає на «точку» так само, як акупунктурна голка, але без пошкодження шкіри. Даний метод лікування діє на «точки» в організмі, які взаємопов’язані з різними органами і системами, завдяки чому відбувається відновлення енергетичної рівноваги. Фахівці медзакладу застосовують у роботі й фотонну матрицю Коробова-Посохова «Барва-ЦНС», в основу терапевтичної дії якої входять електромагнітні випромінювання видимого і інфрачервоного діапазонів спектра світла.

         Якщо говорити про соціальну реабілітацію для дітей, то вона включає логопедичну корекцію, кондуктивний педагогічний метод реабілітації дітей з порушенням розвитку, Монтесорі-терапію,  заняття з психологом, ерготерапію, трудову та артотерапію. Хороші результати отримують і від сенсорної інтеграції, при якій маленькі пацієнти займаються в спеціально облаштованій кімнаті, в напівтемряві під заспокійливу музику. Одночасно, велика увага приділяється навчанню батьків методикам реабілітації їхніх дітей у домашніх умовах. У лікарні у літній період, вже третій рік поспіль, функціонує лікувально-оздоровчий басейн з підігрівом води. Суміжну територію обладнали шезлонгами для відпочинку і засмагання, роздягальнями та вуличним санвузлом, а по периметру обсадили зону зеленими насадженнями. Інструктори впроваджують тут лікувальне плавання, гідротоніку, геліотерапію та літнє загартовування.

            У найближчих планах «водолікарні»: встановити на території дитячий майданчик, гойдалку для «візочників», закінчити облаштування волейбольного майданчика та вуличного благоустрою.

            У бурхливому світі стресів та нервових перенапружень так хочеться хоча б на два тижні вирватися з круговороту проблем та щоденних клопотів на курорт, а якщо вас ще й при цьому обстежать, полікують і для цього не знадобиться кудись далеко їхати, то «картинка» складається пречудова. Отже, піклуймося про найдорожчий скарб, що маємо, – власне здоров’я, дбаймо та бережімо його.

 Вікторія МЕЛЬНИК

Фото автора

Автор: Вікторія Мельник
Розповісти друзям: