12 Грудня | 2019 | 10:23

Людям - втіха, а дитині - шанс на життя

Зробити добру справу і отримати взамін художній календар вінничани матимуть змогу в переддень свята Миколая, а згодом через соцмережі.18 грудня о 18 годині в галереї «Інтер-Шик» відбудеться презентація авторського календаря молодої вінницької художниці Анни Борачук. Всі кошти, виручені з продажу, підуть на лікування хлопчика з важкою формою ДЦП Нікіти Добровольського.

 

Ініціювала благодійну акцію вінничанка Мирослава Слободянюк. Вона - волонтерка і засновниця громадської ініціативи «З миру - по нитці» - вирішила допомогти подружжю Добровольських у їхній тривалій незламній боротьбі. Минулого року організувала захід, який зібрав майже тисячу доларів. Цього запропонувала Анні написати серію портретів і надрукувати художній календар.

- Пів року роботи над картинами - і ось результат - календар з портретами дівчат у моєму казковому стилі. Кожен місяць календаря проілюстрований жіночими обличчями, а також химериками, які доповнюють композиції малюнків. Оригінали залишаються в мене, планується видавництво книги на їх основі.

Надрукував художній альманах засновник підприємства «Барчанка» Геннадій Лук. Він радо відгукнувся на благодійну мистецьку ініціативу.

Організатори готують цікаву програму. Один з сюрпризів Анна розкрила.  

- У Мирослави виникла ідея запросити на презентацію 12 дівчат, які будуть прообразами персонажів, кожна буде перебувати біля своєї фотолокації. Так, 4 портрети створювалися з реальних людей. Гадаю, глядачам буде цікаво порівняти образи з їхніми прототипами, - каже художниця.

Бажана і довгоочікувана дитина в подружжя Добровольських отримала травму в пологах. Нікіта народився практично бездиханним. Його «витягли», однак тривалий час він навіть не рухався. Найпростіші дії - самостійно їсти, розмовляти, сидіти, навіть перевернутися на ліжку - здавалися нездійсненною мрією. Хлопчик переніс кілька операцій, проходив тривалу реабілітацію і постійно терпить біль. Але батьки не здаються.

- Лікування в українських центрах не давало результатів. Ми почали їздити на лікування за кордон, - розповідає подружжя Добровольських. - Якось почули про клініку в Китаї, яка має позитивні результати лікування дітей з проблемою, як у нас. Ми зрозуміли, що це останній шанс. Продали майже все, що мали, і поїхали. Перший курс дав неймовірні результати. Нікіта навчився контролювати шийні м'язи й повертати голівку. Він помітно зміцнів, його тіло стало рухливішим. Особливо помітні зміни в розумовому розвитку. Зараз він уже впевненіше пережовує їжу й навіть може показати свій язичок. Потроху назбирали й на другий курс лікування, після якого отримали ще більше результатів. Наш хлопчик почав реагувати на нас і проявляти чудову динаміку руху.

Один курс лікування коштує 23 тисячі доларів. Батьки самі оплатили перші два. Продовжувати далі самотужки не можуть, оскільки всі ресурси вичерпані. Відтак звернулися у всі можливі фонди. Допомогти можна, й перерахувавши будь-яку суму на картку «ПриватБанку»: 5168 7427 0509 6265 (Добровольський Сергій).

Автор: Антоніна БАСЕНКО
Розповісти друзям: