13 Грудня | 2019 | 12:40

«Дослухайтеся й до нас»

Того ж дня до Вінниці приїхали із плакати та своїми вимогами мешканці села Грузьке Гайсинського району. Вони також зверталися до голови облдержадміністрації, як до гаранта прав та свобод.

Волонтер, голова однойменного тамтешнього фермерського господарства Іван Наляжний каже, що згідно з Проектом перспективного плану формування територій громад області, територіальна громада с. Грузьке має увійти до складу Краснопільської об’єднаної територіальної громади. 

- Це не є доцільним, - запевняє Іван Тимофійович. - Адже в нас нема транспортного сполучення з цим селом. До нього можна добиратися через Теплик. А це не мало не багато - 38 кілометрів. Згідно ж із Законом «Про добровільне об’єднання територіальних громад» відстань від громади до центру ОТГ не має перевищувати 25 кілометрів.

 Люди, які приїхали із Грузького, також стверджували, що згаданий План, складений без врахування думки жителів громад. У ньому порушені права мешканців. Адже ні історично, ні природно, ні етнічно та культурно Грузьке ніяк не пов’язане із селом Краснопілка. Тим паче, немає наближеності селян до медичних послуг, а сімейний лікар, з яким вони підписали декларації про їх надання, знаходиться в Кібличі.

Загострена соціальна напруга виникла в цьому селі ще й тому, що люди категорично проти об’єднання із Краснопільською ОТГ. Однак мають бажання на таке об’єднання з Гайсином. Хоча добиратися до міста треба через три територіальні громади, а ті не погоджуються на добровільне об’єднання з ним. 

Тому мітингарі просили врахувати їхню думку й передбачити в Проекті перспективного плану формування територій громад Вінницької області в частині формування Гайсинської ОТГ - село Грузьке.

Автор: Віра ГАСЮК
Розповісти друзям: