24 Грудня | 2019 | 13:58

Автомобіль-заправник літаків

виготовлятимуть на вінницькому 45-му експериментальному механічному заводі.

 

Зазначимо, що це перша подібна машина українського виробництва, яка одразу набула попиту в цивільній і військовій авіації.

- До виробництва першого в Україні аеродромного паливозаправника ми йшли досить довго. Для цього наші фахівці побували у Німеччині, де вивчили іноземний досвід та отримали необхідні для початку роботи консультації. Наш автомобіль обладнаний за європейськими стандартами, а коштує у рази дешевше від закордонних аналогів, – розповів директор 45-го експериментального механічного заводу Микола Чумак. - Вартість заправника «АПЗ – 20 – 632218» - 1,3 млн грн (без урахування автомобільного шасі). Систему з цистерною встановили на шасі автомобіля «МАЗ». Розрахований він на 20 кубів пального. Машину можна використовувати для заправки і військових, і цивільних літаків.

Протягом останніх років на 45-му заводі розробили для Міністерства оборони та Національної гвардії кілька типів автомобільних заправників пальним. Загалом підприємство активно допомагає зміцненню обороноздатності держави: здійснює ремонт військової техніки, розробляє пересувні автомайстерні для ремонту танків і БТР. Обсяги замовлень від держави збільшуються щороку, а відповідно зростає робочий персонал заводу та оплата їхньої праці. Раніше на 45-му освоїли виробництво бензовозів для заправки військової техніки, під час її експлуатації на полігонах чи на маршах.

- До нас приїздили менеджери з Бориспільського аеропорту і спершу не повірили, що такий заправник зробили у нашій державі, -  розповідає Микола Чумак. - Водночас менеджери високо оцінили роботу наших фахівців і робітників підприємства. До речі, у Повітряних силах нам пояснили, що нині використовують заправники, які виготовили ще 40-50 років тому. Тож виготовлення даного автомобіля є дуже вчасним та доречним.

Вікторія МЕЛЬНИК

Автор: Вікторія Мельник
Розповісти друзям: