30 Грудня | 2019 | 20:09

Різдвяні пісні від незрячих дітей

На Старий Новий рік у Вінниці відбудеться концерт «Казка на білих лапах», під час якого особливі маленькі співаки виступатимуть разом із відомим гуртом «Піккардійська терція».

Ідея цього соціального проекту-концерту виникла у вокаліста гурту «Піккардійська терція» Славка Нудика, коли він брав участь у записі «Кобзаря» для незрячих дітей.

За словами співака, в цьому концерті будуть представлені різдвяні пісні. Їх тексти мають широкий авторський діапазон - від пісні XVII ст. «Христос родився» (невідомого автора, але дослідники вважають, що її написав хтось зі студентів Києво-Могилянської академії) до найсучасніших авторських, наприклад письменниці Віри Вовк із Бразилії…

- Коли є бажання, то нема бар’єрів і мрія стає дійсністю. Тотально незрячі діти з різних куточків України разом із відомим гуртом 14 січня 2020 року о 18:30 будуть дарувати «Казку на білих лапах» вінничанам і гостям міста в обласному музично-драматичному театрі ім. Миколи Садовського. Я всіх запрошую. Це справді унікальний проект, про який ми рік тому навіть не могли мріяти, - що діти (найменшій учасниці 4 рочки, найстаршій 12) матимуть таку нагоду виступати в супроводі вокальної формації «Піккардійська терція», - розповіла координаторка проекту, керівник Ресурсного центру Львівської політехніки Оксана Потимко.

Пані Оксана назвала цей проект бурхливо емоційним, також розповіла, як відбувався відбір і підготовка юних учасників.

- Багато батьків або педагогів шкіл-інтернатів надсилали записи вокально обдарованих дітей, дуже багато ми зі Славком їздили і наживо слухали дітей. А далі «піккардійці» записували пісню в студійних умовах, і ми давали запис дитині для наслідування. За кілька днів вона надсилала власне виконання, потім дітей запрошували на спільні репетиції. До речі, вже записано однойменний альбом «Піккардійської терції» з дітьми «Казка на білих лапах».

Отже, премєра концерту відбудеться 9 січня у Львові, після чого діти і вокальний гурт вирушать у двотижневий тур містами України. Організаторка концерту у Вінниці - лідерка ГО «Сьоме бачення» Валентина Гарник - подякувала благодійникам і зазначила, що до цього заходу вже є неабиякий інтерес публіки.

- Нам допомогли громадська організація і Центр «Гармонія», ТРЦ «Мегамолл» та меценат Андрій Андрєєв… Зацікавлені глядачі вже запитують про квитки, також на концерт привезуть учнів Самгородоцької спецшколи та дітей, які навчаються на інклюзивній формі освіти. Проект буде мати продовження, він відкритий, і в наступних його етапах зможуть взяти участь інші незрячі діти, які співають, - каже Валентина Гарник.

Автор: Юрій Сегеда
Розповісти друзям: