9 Січня | 2020 | 14:40

Культурна революція у Гніванській ОТГ триває

У Демидівці та Могилівці напередодні свят відкрили оновлені будинки культури Зусиллями громади заклади фактично повернули із небуття та руйнації. Особливо це стосувалось будинку культури у Демидівці. Адже величезний, колись один з найбільших в області (!) БК з кінця 90-х, в унісон тенденціям в економіці держави, приголомшливими темпами почав руйнуватися. У приміщенні не було даху, а в селян не було коштів на утримання і ремонт «вогнища культури». 20 років забуття і аварійного стану!

 

Здавалося б, фінал передбачуваний і сумний, але входження села Жмеринського району до складу Гніванської міської ОТГ подарувало надію. І вона справдилась! У 2018 будову укріпили, врятувавши несучі стіни, перекрили дах, а вже впродовж 2019 пришвидшеними темпами здійснили капітальний ремонт коштами міського бюджету та спонсорів. Коштувало це 2 мільйони гривень.

І от вестибюль і мала глядацька зала приймали селян на урочистостях з нагоди відкриття. Просторе, світле, по-сучасному оформлене приміщення більше нічим не нагадує напівзруйновану, депресивну, спорожнілу кількаповерхову конструкцію. У будинку культури вже працює не менше 10 гуртків, на радість малим і дорослим. Наступні плани і кроки не менш амбіційні. За словами старости сіл Демидівка та Могилівка Юрія Мельника, у цьому році у колишній великій глядацькій залі мають облаштувати   багатофункціональну спортивно-танцювальну залу, з полем для мініфутболу та майданчиком для баскетболу. За припущеннями, це буде найбільша в громаді спорттериторія в приміщенні. Особливу персональну подяку на урочистостях висловили депутату Гніванської міської ради Анатолію Поліщуку, який тимчасово виконував обов’язки директора будинку культури і доклав неймовірних зусиль для зрушення процесу.

Потішились грандіозним оновленням у будинку культури наприкінці року і в Могилівці. Тут, окрім фойє, повністю переобладнали і облаштували велику глядацьку залу. Такими сучасними, екстра-класу за дизайном та технічним оснащенням культурними спорудами може пишатися й будь-яке місто! Цікаво, що вишуканий ремонт виконаний силами виключно місцевих жителів, які витрачали на це всі свої вихідні та відпустки, працювали, не шкодуючи рук та сил! Кошти з бюджету витратили лише на матеріали: для цього знадобилось 700 тисяч гривень. Ентузіазму та натхнення місцевим мешканцям додавали попередні успіхи – адже в будинку їхніми силами вже створено фешенебельну танцювальну залу та затишні приміщення для гурткової роботи. А вона в селі кипить та вирує: понад 40 гуртків за вподобаннями можуть відвідувати і діти, і дорослі Могилівки. Однодумців навколо себе гуртує та надихає керівник закладу Анна Пантя.

Цікаво, що під час ремонту могилівського будинку культури в одній зі стін знайшли капсулу часу! Вона містилась в коробочці з-під монпансьє. Лист для нащадків і два фото датовані 1 березня 1989 року. На зворотному боці послання написано «Хай живе вільна Україна!». Його залишили батько і син Насиковські, які робили капітальний ремонт у закладі тієї пори. З’ясувалось, що батько, на жаль, помер, а син виїхав за межі країни. Під час урочистостей лист зачитали для широкого загалу і повідомили про рішення закласти нову капсулу часу для нащадків. Вона складатиметься з копії попереднього послання і доповниться новим – авторства двох сімей, що брали найактивнішу участь у реконструкції закладу культури. До речі, реконструкція не зупинена: на часі облаштування бібліотеки, гімнастичної зали та зали для єдиноборств.

Так звичайні за розмірами, інфраструктурою та демографічною ситуацією села стали не лише свідками, а й співавторами дивовижних, майже нездійсненних раніше змін. І цей порятунок став можливим лише після добровільного входження сіл Могилівка та Демидівка до складу Гніванської міської об’єднаної територіальної громади. Про це говорив на святі міський голова Володимир Кулешов, висловлюючи подяку і жителям, і депутатському корпусу, і спонсорам, які провадять соціально відповідальний бізнес. Саме така, дієва, а не паперова децентралізація і зрозуміла людям.

 

Автор: Юлія РАЗАНОВА
Розповісти друзям: