9 Січня | 2020 | 18:55

А перша роль була у Вінниці

Свій 92-й день народження відзначила 2 січня народна артистка України Галина Яблонська. А першу свою роль вона зіграла ще дитиною в далекому 1934 році. Відбувся цей дебют на сцені Вінницького театру драми, де тоді служили її батьки.

Вже 70-й рік знаменита актриса працює в Національному академічному драматичному театрі ім. Івана Франка. А першу свою роль вона зіграла ще дитиною в далекому 1934 році. Відбувся цей дебют на сцені Вінницького театру драми, де тоді служили її батьки.

Галина Гілярівна Яблонська народилася в Умані в акторській родині. Її мама була актрисою, а вітчим актором і режисером. У 6-річному віці Галя отримала свою першу епізодичну роль (зіграла хлопчика), а в 1936-му вже виконувала одну з головних ролей (дівчинки Топсі) у пєсі «Хатина дядька Тома».

Далі були втеча з поїзда, який віз молодь на примусові роботи до Німеччини, загибель вітчима, численні епізодичні ролі в театрах Вінниці, Проскурова (Хмельницького) та Могилева-Подільського; навчання екстерном у Дніпропетровському театральному училищі, робота під керівництвом славетного режисера Гната Юри…

Галина Яблонська зіграла Галю з «Назара Стодолі», Марусю Богуславку, леді Макдуф у Шекспіровому «Макбеті» та ще чимало яскравих ролей, знялась у фільмах «Безталанна», «Не судилось», «Поєдинок», «Рим, 17…» тощо. Вона володарка Театральної премії родини Амвросія Бучми, нагороджена Орденом княгині Ольги ІІІ та ІІ ступенів, удостоєна звання «Жінка року - 2012» у номінації «Жінка-митець», паралельно зі службою в театрі Франка керує Героїчним театром «Пам’ять» та очолює Міжнародну лігу «Матері і сестри - молоді України».

Вік не став на заваді її сценічній діяльності. Зараз Галина Яблонська задіяна у трьох виставах, Так, 17 січня актриса вкотре вийде на столичну сцену, гратиме актрису - головну роль у виставі «Самотня леді».

Автор: Юрій Сегеда
Розповісти друзям: