10 Січня | 2020 | 17:49

До вінницьких школярів приїдуть у гості полярники

Чотири школи Вінницької області стали переможцями конкурсу «Запроси полярника до себе», організованого Національним антарктичним науковим центром та Міністерством освіти і науки України.

Як діти уявляють собі один звичайний день із життя полярників у Антарктиді - саме таким було цьогорічне конкурсне завдання. На конкурс надійшли учнівські листи та відеороботи з усіх куточків нашої держави, а найкращих із них обирали особисто полярники, зокрема учасники 24-ї антарктичної експедиції, які перебувають нині на станції «Академік Вернадський».

- У листах дуже вразила дитяча безпосередність і, водночас, обізнаність та захопленість професією полярника. Цікаво, що робота в Антарктиді сприймається дітьми майже як дослідження на іншій планеті, - каже керівник української антарктичної експедиції Ігор Дикий.

Переможців «антарктичного» конкурсу визначено близько двох десятків. Серед учнів Вінниччини перемогу здобули представники 2-ї, 7-ї та 27-ї шкіл міста Вінниці, також «приз глядацьких симпатій» виборола Бершадська ЗОШ №1. Полярники завітають у гості до них, а також до школярів Києва, Львова, Одеси, Чернігова, Ужгорода, Слов’янська, Сіверодонецька, Броварів, Житомира, Тетерівки, Дружківки, та Ізюму.

Учнівські розповіді справді виявились креативними, цікавими та кумедними - це були і картинки-комікси, і використання конструктора «Лего», і яскраві малюнки, і уявне меню учасників експедиції, і щедрівка, яку школярі буцімто відправили для полярників на кометі…

Розповідь від імені пінгвіненяти створив 6-І клас Вінницької школи-ліцею №7. Учні разом із класним керівником Людмилою Білан (учителькою біології та географії) створили ілюстрований власними малюнками відеоролик, у якому йдеться про дружбу пінгвінів з українськими дослідниками. «На відміну від нас, пінгвінів, полярники мають свої будиночки та весь час там ховаються. Незрозуміло, для чого - мерзнуть чи що? А коли перестають мерзнути, то займаються різною науковою роботою: щось копають, винюхують, вимірюють, риють, натягують, запускають, спостерігають. Взагалі, гріються, як можуть…», - каже веселе пінгвіненя у ролику вінницьких шестикласників.

- Ми всі, хто причетні до цього конкурсу - а це діти 6-І класу Вінницького ліцею №7, їхні батьки, вчителі - звичайно, радіємо перемозі, - зазначила заслужений учитель Людмила Степанівна Білан. - Учні з великим задоволенням взяли участь у конкурсі, тому що серед звичайних буднів, уроків, тренувань, домашніх завдань дітьми це сприймалося по-особливому і з захопленням. А тепер ми будемо готуватися до зустрічі з полярниками. Діти взагалі сприймають їх як незвичайних людей, тому будемо придумувати щось цікаве.

Виявилось, що діти вже й зараз чимало знають про особливості непростого побуту полярних дослідників. Зокрема, що полярники носять сонцезахисні окуляри; що в Антарктиді бувають сильні вітри, а молодий місяць у небі там розташований ріжками донизу; що на станцію приїздять туристи та влаштовують фотосесії; що пінгвіни з цікавості нерідко намагаються потрапити людського житла або на дизельну електростанцію, яка забезпечує експедицію світлом і теплом; що іноді люди допомагають пінгвінам, які перевернулись на спину і не можуть піднятися тощо.

Іще більше цікавого дізнаються школярі-переможці, коли до них у гості приїдуть учасники антарктичних експедицій. Вони розкажуть про життя і роботу на станції «Академік Вернадський», покажуть фото та відео з зимівок, привезуть подарунки та відповідатимуть на численні питання.

Автор: Юрій Сегеда
Розповісти друзям: