15 Січня | 2020 | 15:36

У громадах Вінниччини впроваджують послугу соціального таксі для людей з інвалідністю

Сьогодні чергова об’єднана громада на Вінниччині отримала спеціалізований автомобіль для надання послуг з перевезення людей з інвалідністю. Соціальне таксі передали для Томашпільської ОТГ.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомила народний депутат України Лариса Білозір.

Спеціальне авто призначене для транспортування двох людей на візках і ще трьох осіб. Автомобіль укомплектований пасажирським підйомником, що керується дистанційним пультом. Виготовлені автівки в Україні на основі вантажно-пасажирського мікроавтобуса PEUGEOTBoxer. Для зручності підйомник має перехідний місток. Основні технічні параметри відповідають Директивам Безпеки ЄС. Маю надію, що всі ОТГ нашої області незабаром матимуть такі автомобілі.

«Cоціальне таксі – це велика перемога для Томашпільської громади, адже люди з інвалідністю неодноразово зіштовхувалися з проблемою пересування: не кожен водій таксі приїжджає на виклики та погоджується допомогти. Отримавши спеціалізований автомобіль, ця проблема нарешті вирішиться – зателефонувавши на єдиний номер, кожна прикута до візка людина зможе скористатись послугами соціального таксі», – зазначив голова Томашпільської ОТГ Валерій Немировський.

Це 6 громада на Вінниччині, що отримала спецавтомобіль у рамках соціальної ініціативи, яку було започатковано у 2018 році за підтримки тодішнього Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

«На початковому етапі роботи цієї програми жодна з громад Вінниччини не наважилась подати заявку до Мінсоцполітики. Тоді ми разом з очільницею обласного департаменту Наталією Заболотною та колегами з ГО «Гармонія» почали проводити активну роз’яснювальну роботу, кожен на своєму рівні, та допомагати з оформленням документів для подачі. Я комунікувала з очільниками громад свого округу. Основними критеріями для отримання авто була наявність певної кількості людей на візках, що проживають в громаді, та гарантування фінансування програми соціального таксі, що мали затвердити рішенням сесії. Особливість ініціативи полягала також у тому, що усі тендерні процедури проводило безпосередньо Мін-соцполітики. Це суттєво полегшувало процес вчасного отримання авто громадами», - зазначила народна обраниця Лариса Білозір.

Активну підтримку громадам на етапі подачі заявок надавали активісти громадської організації «Гармонія» з Вінниці, які і започаткували програму соціальних перевезень людей на візках в обласному центрі. Саме на її основі, за ініціативою колишньої очільниці громадської організації Раї Панасюк, і було затверджено урядову програму у 2018 році.

«Це дуже важливий крок у створенні рівних умов для життя людей з інвалідністю в громадах нашої області. Завдяки службам перевезення люди зможуть самостійно вирішувати життєво важливі питання. Також люди з інвалідністю матимуть змогу брати активну участь у житті громади, в якій вони проживають. Особисто для мене це дуже значуща подія, бо так хочеться бачити людей з інвалідністю, які не просто сидять дома, а активні та самостійні.

А ще цю програму започаткувала наша Раїса Панасюк, бо вона як ніхто знала, чому це так важливо і які можливості людина отримує, маючи змогу безперешкодно пересуватись», - підкреслила Людмила Нецкіна, голова правління громадської організації «Гармонія».

 

Нагадаємо, такі спеціалізовані автомобілі також отримали у Шляхівській, Жданівській, Немирівській, Тульчинській та Вапнярській ОТГ.

Розповісти друзям: