15 Січня | 2020 | 23:34

Що шукала поліція у керівників Тростянецької громади?

9 січня громаду Тростянця збурило повідомлення про обшуки в селищній раді та вдома у керівництва ОТГ. Одні почали говорити про викриття хабарників, інші - про політичне переслідування.
9 січня громаду Тростянця збурило повідомлення про обшуки в селищній раді та вдома у керівництва ОТГ. Одні почали говорити про викриття хабарників, інші - про політичне переслідування.

А прес-служба Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України повідомила журналістам, що обшуки на робочому місці та в помешканнях фігурантів справи здійснювались у рамках кримінального провадження за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу (за фактом вимагання та отримання службовими особами неправомірної вигоди).

Наприкінці минулого тижня правоохоронці не уточнили, що саме стало приводом слідчих дій, також не повідомляли про суму хабара. В офіційному коментарі речниці Департаменту стратегічних розслідувань йшлося про те, що деталі справи буде оприлюднено після оголошення підозри конкретним особам.

А неофіційної інформації, тобто чуток, з’явилось чимало. Почали говорити, що до селища приїхали майже чотири десятки силовиків і шукали, розділившись на кілька груп; що в голови Тростянецької ОТГ Людмили Червонецької та в головного бухгалтера селищної ради нібито вилучили дві тисячі доларів, а за іншими версіями - «два мільйони гривень і печатки підставних фірм». Дехто навіть написав у «Фейсбуку» про «два мільйони доларів».

Місцеві активісти в соцмережах розповідали, що ці обшуки, як і минулорічні перевірки фінансових інспекторів, пов’язані з нібито нецільовим використанням коштів на облаштування парку відпочинку в центрі Тростянця. Паркову зону там збудували справді масштабну, з озером, майданчиками, лавками та альтанками, зі скульптурами і тисячами декоративних рослин. Постало це все на місці колишньої автомобільної стоянки зі зруйнованим асфальтом та заболочених і забур’янених пустирів. Раніше керівництво громади повідомляло, що роботи з будівництва парку коштували 10,5  млн гривень - їх залучали і з місцевих коштів, і з грантових проектів. Зокрема, двічі отримували  фінансування (2,5 млн грн) від обласного природоохоронного фонду…

До речі, незадовго до згаданих обшуків місцеві активісти оприлюднювали відеоролики, які вони називали журналістськими розслідуваннями, із критикою керівництва громади та звинуваченнями у «відмиванні 2 мільйонів гривень», також із інформацією про те, що незаконні оборудки нібито «здала поліцейським» фірма, яка переводила кошти в готівку. А ще журналісти знайшли у Єдиному реєстрі досудових розслідувань справу, датовану серпнем 2018 року, в якій ідеться про схему отримання «неправомірної вигоди» в Тростянецькій ОТГ.

Також в онлайн-каталогу судових рішень знаходимо ухвалу Вінницького міського суду про надання тимчасового доступу до документів (тобто про обшук), де у клопотання слідчого зазначено: «В ході проведення досудового розслідування встановлено, що службові особи Тростянецької селищної об’єднаної територіальної громади організували злочинну схему з метою систематичного отримання неправомірної вигоди від фізичних та юридичних осіб за сприяння в укладенні договорів на проведення будівельних та ремонтних робіт об’єктів нерухомості, розташованих на території Тростянецької селищної ОТГ, та своєчасного проведення розрахунків за виконані роботи… При цьому, службові особи Тростянецької селищної ОТГ здійснюють привласнення бюджетних коштів шляхом внесення недостовірних відомостей до офіційних документів, пов’язаних з нібито виконанням робіт по укладених договорах з комунальним закладом «Тростянецький комунальний заклад дошкільної освіти (ясла-садочок) загального розвитку «Дивограй»…».

Натомість прихильники керівництва Тростянецької ОТГ називають цю справу політичним замовленням і помстою, пов’язуючи її з тим, що голова громади Людмила Червонецька стала на бік більшості місцевих жителів у боротьбі проти забруднення Тростянецьким спиртозаводом повітря і стічних вод. Кажуть, вона домоглась приїзду до громади голови ОДА Владислава Скальського, який змусив завод припинити зливати нечистоти, і за нібито мстяться власники заводу.

«Тисячі листів: перевірити, перепровірити, посадити, порушити кримінальну справу. І тут же пишуть: «Закрийте рота! Закриєш рота - буде все добре. Передайте: якщо не замовчить, то зробимо так, що буде мовчати», - так під час минулорічної зустрічі з головою ОДА говорила Л. Червонецька про здійснюваний на неї тиск. Нагадаємо, дві каденції вона очолювала Тростянецьку селищну раду, а після приєднання до Тростянця Демидівки та створення ОТГ була обрана втретє головою громади у квітні 2018 р.

Після нещодавніх обшуків очільниця Тростянецької ОТГ озвучила звернення, в якому, зокрема, зазначено, що державною аудиторською службою в листопаді 2018 р. було завершено перевірку фінансово-господарської діяльності Тростянецької селищної ради за період з 1 січня 2014 р. по листопад 2018 р. і згідно акту ревізії жодних порушень не виявлено. Також що правоохоронним органам працівниками Тростянецької селищної ради були надані всі документи згідно ухвали суду (про обшук) і що жодній посадовій особі та працівникам селищної ради не було винесено звинувачень у злочині і жодному не повідомлено про підозру.

«Ми всі живемо в державі, де закон рівний для всіх. Де честь і гідність кожної людини не попирається без доведених фактів. Наберіться терпіння! І останнє: Тростянецька селищна рада, всі структурні підрозділи та комунальні установи Тростянецької об’єднаної територіальної громади працюють і будуть працювати, будували і будуть будувати, були з людьми і залишимось з людьми, захищали їх права і будемо захищати!!! А історія розставить все і всіх на свої місця», - заявила Людмила Червонецька.

Отже, слідство триває. Наша газета інформуватиме про його подальший перебіг та про результати - якщо вони будуть…

Автор: Юрій Сегеда
Розповісти друзям: