19 Лютого | 2020 | 10:23

Успіх жінки починається з любові

Горіти, викладатися, бігти, виснажуватися. Розриватися між домом і професією. Видихати, опанувати себе, наповнювати шлюзи і рухатися далі. Тільки на словах сучасна жінка нікому нічого не винна. Не вступаючи в суперечку з власною природою, успіху досягають ті жінки, які поєднують і силу, і гнучкість. Знайомтеся! Це Альона Король. Вінничанка, логопед, науковиця, викладачка, керівниця, підприємниця, мама, дружина, чарівна молода жінка - все це водночас і в рівних кількостях.

Мотивом для діалогів з творчими й успішними жінками для мене є пошук власних джерел наповнення і закриття пробоїн, з яких втрачається дорога для кожної жінки енергія. Та, яку можна було б направити з користю. Знайомство з Альоною Король відкрило чимало цінного. Вона щиро поділилася секретами, як залишатися ефективною, продуктивною і щасливою. Пів року тому Альона Король, відома в нашому місті і не тільки практикуючий логопед, відкрила у Вінниці перспективний, перший сертифікований в Україні за шведською методикою проблемно-орієнтованої педагогіки центр розвитку «Логоклуб».
Посилання на Інстаграм дитячого центру "Логоклуб": https://www.instagram.com/logoclub.kids/?hl=uk
Посилання на сайт "Логоклуб" https://www.logoclub.com.ua/ 
 

Вона проводить екскурсію сонячними кімнатами, пофарбованими в пастельні кольори. Показує виготовлені дітьми трьох-чотирьох років карти думок, інтелект-карти (mind map) з транспортом, продуктами харчування. Захоплюється малюками, які створювали їх в команді: один тримає, інший ріже ножицями. Для цих дітей уже не є проблемою під час заняття вийти в коридор і поставити дорослим запитання, з’ясувати необхідну інформацію.

- «Логоклуб» - це освітній простір, про який я все життя мріяла, - розповідає. - Пишаюся командою, яка співзвучна з моїми професійними цінностями. Це люди, які горять професією так само, як я. PBL-методика не нова, але для дітей адаптували її недавно.

- Не страшно було «прогоріти», інвестуючи у власну справу?

- Страшно, звісно, було. Але маючи підтримку від усієї моєї сім’ї, від сестрички, яка взяла на себе юридичну складову, все вдалося. Проблеми вирішувалися по ходу виникнення. В «Логоклубі» діє два відділення. Дошкільне: групи міні-садочка, розвиткові заняття для віх вікових груп за сучасною методикою STREAM-освіти, заняття з логоритміки, шведські PBL-заняття, англійська мова. І логопедичне, де працюють логопеди, практичний психолог, ігрові терапевти, є послуга логопедичного масажу. Спеціалістів готували завчасно. Але вже за пів року до нас стали приєднуватися інші фахівці з досвідом. 

Запит суспільства на освітні послуги великий. У мене мама логопед. Я виросла на заняттях з логопедії. Спостерігала, рано почала сама проводити заняття. Можливо, завдяки тому і вдалося ще в такому віці досягти того, що маю. Раніше, окрім дитячого садочка, до мами раз на пів року зверталися 1, 2 дитини на постановку звука «р». До мене в останні роки стала надходити така кількість звернень від батьків, які я вже не могла самостійно охопити. Відмовляти було складно, тому що формування мовленнєвої функції дитини завершується в 6 років. Далі можлива корекція, навчання, але безцінний час утрачено. Я щиро вдячна долі, що з практики пішла в науку. Викладаючи у Вінницькому державному педагогічному університеті, побачила палаючі очі студенів. Усвідомила, що є люди, яким можу передати знання і досвід, як колись мені передала мама.

- Чим вас покорила проблемно-орієнтована педагогіка?

- Успіху досягають не лише ті, хто наполегливо прямує до мети. Потрібна самодисципліна, цілеспрямованість, гнучкість. Аналізую перед усім своє життя та професійну діяльність і розумію, що мені дуже допомагають оті «м’які навички», які ми намагаємося формувати та розвивати в наших учнів. Уміння не просто бути хорошим спеціалістом, а організовувати свій час, планувати діяльність, працювати в команді та її очолити. Вміння ефективно спілкуватися, презентувати себе. 

Вимоги часу зараз інші. Поширюється штучний інтелект, праця людини все більш автоматизується й комп’ютеризується. Відтак багато професій зникає, а через десяток років їх стане ще менше. Проблемно-орієнтована освіта дозволяє людині бути ефективною незалежно від професії. Learn to Learn - Навчитися вчитися та Life Long Learning - навчатися протягом життя – такі головні принципи. Ми прищеплюємо любов до навчання, даємо нашим вихованцям інструменти і поштовх до постійної самоосвіти.

Я пишу кандидатську дисертацію на тему співпраці з батьками, - починає тему логопедії. - Вона стосується вміння організувати батьків, надати їм сучасні засоби для підвищення ефективності логопедичної допомоги. Маю ґрунтовні авторські напрацювання. Цим досвідом навіть зацікавилися шведські партнери, які хочуть у рамках реалізації європейського проєкту «Erasmus +» перейняти нашу модель активізації батьків до співпраці з педагогами та адаптувати її до європейського освітнього простору. Я маю надію, що скоро ми, українці, зможемо не лише приймати, а й ділитися власним досвідом з європейцями.

Зараз дуже багато діток, які з 2 до 3 років не розмовляють. А згідно з нормами, у 1,8 дитина має сказати першу фразу. Ми ведемо просвітницьку роботу, щоб батьки знали, як створити сприятливе мовленнєве середовище, дали дитині поштовх заговорити самостійно. Дозували гаджети, коментували, не залишали дитину поза комунікацією. Бачу велику ціль у тому, щоб достукатися до майбутніх батьків, пропагувати здоровий спосіб життя (оскільки це суттєво впливає на розвиток їхніх майбутніх дітей).

- Звідки черпаєте ресурс?

- Я, мабуть, буду банальною, але з любові до професії, до мовлення дітей.

Мене безмежно тішать щасливі очі дитини, в якої довго не вдавалося - і тут вона помітила перший успіх і з запалом продовжує заняття. Сльози вдячності батьків, коли так довго йшли до цього звуку - і він нарешті з’явився; коли дитина не розмовляла - і промовила перше свідоме слово. Це те, що дає натхнення залишатися у, будемо відвертими, нелегкій професії, розвиватися і заряджати своєю любов’ю до професії інших.

- У чому ваш секрет багатосторонньої продуктивності?

- Планую. У мене багато сфер діяльності, тому важливо чітко розподілити час на кожну. Робота з дітьми, зі студентами, навчання педагогів, наукова діяльність, просвітницька діяльність, європейські проєкти. Грамотно розподіливши час на кожну, я не втрачаю результативність і продуктивність. У межах одного дня намагаюся приділити час кожному напрямку. Якщо на цьому тижні щось вимагає більшого включення, наступного тижня буде в пріоритеті напрям, з яким недоопрацювала. Як тільки починаєш приділяти більше уваги одній справі, одразу послаблюється інша. Краще ввечері виділити 15-20 хвилин на планування, ніж наступного дня витрачати час непродуктивно.

- Опишіть звичайний робочий день.

- Прокинулася зранку, фітнес або зарядка, щоб привести тіло в бадьорий стан. Обов’язково склянка води з медом чи лимоном. Далі починається продуктивний день від ранку й до вечора. Інколи приходжу додому, і час залишається на вечерю і сон. Насправді дуже важко працювати в декількох векторах одночасно, але це норма мого життя вже років 10.

- А сім’я? З таким навантаженням, як вона вписується в графік?

- Маю чоловіка і 13-річного сина. Всі члени нашої родини дуже зайняті люди. Коли син підростав, я багато часу приділяла тому, щоб навчити його планувати й бути ефективним. Кожен з нас зайнятий у своїх нішах, ми чудово плануємо спільний відпочинок.

- Як відпочиваєте?

- По-різному. Виїзд до озера, щоб позасмагати, половити рибу, поспілкуватися. Мене відновлює нагода побути наодинці з природою. Пів години з чашкою кави на самоті - теж можливість перезавантажитися і рухатися далі. І подорожувати любимо. З того, що вразило, закохана в Барселону (Іспанія), а також Грецію та Італію. І поза всілякою конкуренцією наші казкові Карпати.

- Вигорання вам знайоме?

- Я багато про нього чула, однак на цьому життєвому етапі його немає. Професійні напрямки надзвичайно різнопланові та різносторонні. По-перше, робота з дітьми як логопеда, з батьками як психолога, з педагогами, студентами, науковцями, міжнародними партнерами. Вони не відбирають, а дають мені сили. Дуже важливо, що я вмію вловлювати втому на перших дзвіночках і миттєво на неї реагую. Мені пощастило, що друзі не засуджують за зайнятість. Ніхто не ображається, коли випадаю з простору спілкування на місяць-два. Маю тотальну підтримку з усіх боків: від сім’ї, батьків, друзів, колег.

Звісно, у бізнесі не обходиться без заздрощів і пліток недоброзичливих. Та приклад закоханої у свою справу Альони Король показує, що варто перестати розпорошуватися на дрібниці, не витрачати енергію на боротьбу з критиками, сформувати здорову самооцінку і не губити себе в боротьбі за увагу. Натомість почати боротися за свої мрії, ідеї, свою пристрасть. Найпотужніший ресурс, який живить жінку, - це любов.

Автор: Антоніна БАСЕНКО
Розповісти друзям: