19 Лютого | 2020 | 13:30

«Шатл» збирає одяг для Стіни

 

В селі Стіна, що у Томашпільському районі, місцеві жителі планують виробляти кольорові килимки зі смужок старого одягу та невикористаних тканин. Щоб дати вживаним речам «друге дихання», вінничани можуть принести свій одяг до вінницької станції сортування сміття на переробку.

Дана ініціатива належить вінницькій станції сортування сміття «Шатл» та ГО «Наше Поділля». Сортувальний «Шатл» розташували на території приватної вінницької школи «Аіст». Ініціаторкою створення станції стала учениця цієї школи Марія Ошовська. Разом зі своїми друзями та однодумцями екоактивістка відремонтувала виділене під станцію приміщення. Роботи з облаштування наданої дітям площі розпочалися ще в червні минулого року. Тоді школярі розчистили завали сміття, і на тому роботи тимчасово припинились. Почалися екзамени, а далі канікули. Активно станція запрацювала вже з осені, а її організатори щоразу вигадували нові екоакції для пожвавлення поточної роботи та розповсюдження інформації про свою діяльність на просторах області.

«Шатл» створили за прикладом іншої станції «глибокого» сортування відходів - «Еконадія», де сміття розподіляють аж на двадцять фракцій. Причому кожна з них (пластик, скло і метал) ще додатково поділяються на контейнери. Значний об’єм приміщення станції виділили під пластик, який, як і скло, також сортують за кольором пляшки. Зібране сміття передаватимуть закупівельним організаціям, які, у свою чергу, везтимуть його на переробні заводи.

Наразі «Шатл» готовий прийняти від небайдужих містян пробну партію будь-якого вживаного одягу: бавовняного, синтетичного, шерстяного, органічного та зі змішаних волокон. Втім, майстриням для створення оновлених речей найзручніше працювати з тонкими тканинами (футболками, сорочками та платтями). Переробка старих речей у нові витвори мистецтва відбуватиметься на базі екоцентру «Стіна». Вироблятимуть такі килими на старовинних ткацьких верстатах самі стінянчани, а отримані з продажу тканих виробів кошти йтимуть на розвиток та збереження краси та історичної спадщини їхнього населеного пункту.

ПІдготувала Вікторія МЕЛЬНИК

Автор: Вікторія Мельник
Розповісти друзям: