20 Лютого | 2020 | 11:01

Сюрреалізм, графічна довершеність та трохи віртуальності…

«Друзки міфології» - під такою назвою нещодавно експонувалась виставка графіка Андрія Машковцева в краєзнавчому музеї. На ній були представлені більше тридцяти сюрреалістичних робіт з елементами світової міфології, біблійних мотивів та стародавнього письма.

Мистецтвознавці називають роботи довершеними, а ось широкому загалу познайомитись з творами автора майже неможливо – це лише друга персональна виставка Машковцева. При тому, що близько 100 творів вінницького майстра зберігаються у багатьох приватних колекціях Європи та Америки. Надзвичайна скромність самобутнього художника – єдина причина цього. Втім, свого часу вінничани регулярно бачили його роботи в центрі міста: його малюнки використовувались для афіш театру «СВ» (театр Сергія Вахтєрова, 1997-1998 рр.).

Міфологічні сюжети, фантастичні образи, сакральні символи – це поза часом і поза усвідомленням, але бентежить і занурює. І все присутнє на його роботах, які, швидше, транслюють приховане і потаємне не лише автора, а й нашого колективного несвідомого.

Андрій Машковцев народився 1966 року у Санкт-Петербурзі, закінчив Вінницький політехнічний інститут. Живе у Вінниці і працює у сфері комп’ютерного дизайну. Спробував чимало жанрових напрямків образотворчого мистецтва: колаж, газетну графіку, книжкову ілюстрацію та плакат. Володіння багатьма технологіями відкриває перед художником нові способи самовираження. Приміром, ескізи він часто створює у програмі «фотошоп», а далі на допомогу приходять акварель та графіка. Малює митець і тушшю, і пером. Тож віртуальне і рукотворне переплетені, але поєднані цілком гармонійно. Казково-фантазійні сюжети картин гіпнотизують глядача, підкреслено відсторонений еротизм тримає в напрузі, а намагання сягнути таїнства буття запрошує до діалогу…

Автор: Юлія РАЗАНОВА
Розповісти друзям: