24 Лютого | 2020 | 16:13

Смертельно хвора Альона Загнітко знову потребує термінової допомоги!

Альоні зараз необхідно терміново повернутися до Індії на лікування, там на неї чекає операція з трансплантації серця та легенів. Проте МОЗ України переказало тамтешній клініці кошти лише на операцію, але не на решту витрат…

Ми вже писали про 15-річну Альона Загнітко з села Іванів Калинівського району, яка страждає на рідкісну невиліковну хворобу - високу легеневу гіпертензію - та потребує трансплантації легенів і серця.

Діагноз дівчинці встановили ще у 2015 році. Тоді вона отримала запрошення на лікування від індійської клініки, але рахунок за операцію виставлено справді захмарний - у 155 000 доларів США (близько 3 млн 875 тис. грн).

«Тоді цей діагноз прозвучав як вирок, а вартість трансплантації була абсолютно непідйомною для нашої родини», - згадує мама дівчинки Людмила Куцмай. Але родина не залишилися на самоті у біді - за майже 5 місяців односельчанам та волонтерам вдалося зібрати 12 000 доларів на лікування Альони. У жовтні 2016 р. мама Людмила отримала справжній лист щастя -  Комісія Міністерства охорони здоров’я України вирішили фінансувати порятунок Альони (але лише операцію з трансплантації) за рахунок бюджетних коштів.

Вкінці 2016 року Альона з мамою відправилися до м. Ченнай (Індія), де у клініці пройшли кількатижневу діагностику та усі формальності для включення юної пацієнтки у чергу очікування на донорські органи. 7 місяців очікування показали позитивну динаміку – індійські ліки допомагали, дівчинці ставало краще.

«Якщо раніше я молилася, щоб операцію провели якнайшвидше, аби врятувати моє життя, то тоді я почала мріяти, щоб трансплантацій мені взагалі не знадобилася», - згадує дівчинка.

Альона з мамою повернулися додому у липні 2017 р. та 2,5 роки перебували вдома під дистанційним наглядом індійських лікарів і продовжували лікування переважно лише індійськими ліками. Але ліки допомагали не довго, про що і попереджали досвідчені індійські лікарі. У грудні 2019 р. Альоні знову стало зле, старі симптоми хвороби повернулися і вона потрапила до лікарні. Відтоді дівчинка ще двічі була у критичних станах і доправлялася швидкою до обласної та київської лікарень.

«Важко дихати, нудить і паморочиться голова. Лікарі уже призначали кисневу маску для дихання, але навіть із нею не можу дійти до кінця коридору», - розповідає про свій стан Альона. Зараз дівчинка вдома, її стан гіршає, а українські лікарі можуть дати єдину рекомендацію: «Терміново пакуйте валізи до Індії!».

Альоні зараз необхідно терміново повернутися до Індії на лікування, там на неї чекає операція з трансплантації серця та легенів. Але, як ми зазначали, МОЗ України переказав тамтешній клініці кошти лише на операцію, але не на решту витрат…

Мама Альони (одинока з двома дітьми) абсолютно фінансово виснажена за більше як три роки лікування і не має коштів на проїзд та перебування їх двох в Індії. Раніше зібрані 12 тис. доларів та всі власні заощадження уже витрачені: 7 тис. - на 7 місяців перебування в Індії та більше 5 тис. – на майже трирічний запас ліків, зокрема індійських.

Тому родина знову звертається за допомогою до небайдужих людей для збору коштів на другу поїздку Альони Загнітко до Індії. Орієнтовна необхідна сума – до 12 тис. доларів, тобто 288 000 грн. Наразі односельцями та волонтерами зібрано 112 350 грн. (39%).

Насправді важко оцінити потреби, але місяць життя із «затягнутими пасками» (проживання, харчування, майже щоденний проїзд до клініки) в індійському мегаполісі Ченнай коштує не менше 1 тис. доларів, а середній термін очікування на донорські органи - до 12 місяців. Але у будь-якому випадку на сім’ю чекають ще більші фінансові витрати на ліки на реабілітацію після трансплантації, яка рано чи пізно все таки відбудеться.

Рахунок у Приватбанку мами - Куцмай Людмила Василівна: 4149 4991 4074 8300

Контактна інформація:

мама Куцмай Людмила, +38 (067) 190-79-65;

волонтерка Ланова Анастасія, +38 (093) 347-10-07,

lanova.nastya@gmail.com 

Офіційні документи та новини, які підтверджують захворювання і вартість лікування Альони Загнітко, ви можете знайти у спільнотах «Допомога Альоні Загнітко» у соціальній мережі Фейсбук https://www.facebook.com/groups/558937000980383/

Розповісти друзям: