2 Березня | 2020 | 12:04

Інновації в «АТБ»: як змінилися супермаркети мережі в останні роки

 

Сучасний формат і нова концепція

Будучи лідером українського рітейлу, компанія «АТБ» тестує і впроваджує інноваційні рішення. Наслідуючи приклад провідних європейських корпорацій Lidl і Aldi, торговельна мережа «АТБ» з 2016 року почала міняти концепцію. Крім вже звичних жителям Вінниці та області біло-синіх маркетів, почали відкривати так звані чорні «АТБ». Вони не тільки мають інший зовнішній вигляд - це магазини нового формату. При їх створенні застосовані новітні технології енергозбереження, енергоефективності, освітлення, в торгових залах використані нові стандарти викладки товарів. Такі дискаунтери, які сьогодні цілодобово, без вихідних, перерв і переобліків працюють в 275 містах країни, включаючи і нашу Вінницю, дуже комфортні для покупців. Сучасні системи освітлення та рекуперації тепла, яке збирають від роботи холодильного обладнання і направляють на опалення приміщень, дозволяють економити на енергоносіях близько 70%.

Щорічно «АТБ» відкриває приблизно сотню нових маркетів і модернізує ще близько п’ятдесяти. Оновлені магазини стають стартовим майданчиком, показуючи напрям розвитку і задаючи темп всьому продуктовому ритійлу.

«АТБ» демонструє найсучасніші рішення в сфері роздрібної торгівлі, будівництва та енергозбереження. Це система LED-освітлення, утеплення приміщень, нові стандарти викладки товарів у торговому залі, організація зручних парковок біля магазинів мережі.

Діджиталізація і відкриття

Разом з тим «АТБ» постійно розширює географію своєї присутності, підкоряючи нові регіони. У минулому році відкрилися перші такі дискаунтери в Чернівецькій і Закарпатській областях. З 2018 року в мережі впроваджується експериментальна концепція «магазинів біля будинку» - це невеликі маркети «АТБ-Express», які розташовані поруч з вашим місцем проживання і завжди відкриті.

В останні кілька років у магазинах мережі створюють нові відділи: «Піца на замовлення», «Курка гриль», «Власна випічка», «Власна кав’ярня», «М’яке морозиво», «Пиво і напої на розлив», «Свіже м’ясо» і багато інших. Уважно вивчаючи запити і потреби клієнтів, яких в «АТБ» традиційно вважають рівноправними партнерами по бізнесу, компанія розширює асортимент продукції власного виробництва. Корпорація володіє чотирма власними торговими марками, які охоплюють всі цінові категорії.

У той же час компанія проводить модернізацію своїх магазинів і впроваджує інноваційні діджитал-рішення. На касах можна розрахуватися за допомогою мобільного телефону з системою Android і підтримкою NFC, запущений сервіс Apple Pay - клієнти можуть заплатити за покупки одним дотиком свого іPhone.

На зміну застарілої і скасованої в минулому році книги скарг і пропозицій в «АТБ» прийшов інноваційний «АТБОТ». Цей віртуальний помічник спілкується з клієнтами, приймає пропозиції, надає будь-яку інформацію і навіть може записати на співбесіду бажаючим отримати роботу в компанії.

Корпорація «АТБ» створила одну з найбільш розвинених логістичних інфраструктур в країні. У різних регіонах працюють дев’ять мультитемпературних складських центрів європейського зразка, є власний вантажний автопарк (7 колон, більше 600 машин).

У 24 областях країни, в тому числі і у Вінницькій, вже відкриті 1082 супермаркети даної мережі. Для клієнтів дуже важливо, що ціна будь-якого продукту з більш ніж 3,5-тисячного асортименту, як правило, на 10-15% нижче середньоринкової.


Екологічні рішення галузевого лідера

Паралельно з розвитком бізнесу компанія інвестує величезні кошти в екологічні проєкти. У минулому році в супермаркетах з’явилися інноваційні пакети з особливою, здатною біологічно руйнуватися добавкою. Такий пластик, на відміну від звичайного, під впливом температури, тиску або яскравого світла здатний з часом розпадатися на дрібні частини, не виділяючи в атмосферу токсинів. Також клієнти можуть придбати багаторазові зручні екосумки різних дизайнів. У лютому цього року в двох сотнях магазинів мережі стартував цікавий експеримент. Покупцям запропонували гідну альтернативу великим пластиковим пакетам - місткі (до 25 кг) і екологічно безпечні ящики. Вони виготовлені з переробленого картону і також можуть бути після багаторазового використання відправлені в переробку. Передбачається, що новинку першими оцінять водії, оскільки така тара максимально зручна і ергономічна.

Автор: Ольга ТАРНАВСЬКА
Розповісти друзям: