4 Березня | 2020 | 11:57

«Будемо перекривати залізничний переїзд…»

Такий ультиматум владі учасників акції протесту в Рахнах-Лісових

просторійплощіпередбудинкомкультури, щобвисловитиневдоволеннянаміромвладипозбавитиїхконституційногоправасамимвпливатинавласнумайбутнюдолю. Мова йде про створення ОТГ саме в Рахнах-Лісових, а не приєднання до Шпикова Тульчинського району.

Це була мирна попереджувальна акція з ультиматумом, «якщо нас не почують у владних кабінетах, то 22 березня будемо перекривати залізничний переїзд».

– Свою вимогу ми підкріплюємо незаперечними аргументами, які дають нам шанс на позитивне вирішення цього питання, – сказав керівник ініціативної групи, депутат сільської ради Микола Кривоцюк. – Впродовж двох останніх років громада села активно працювала в плані зміцнення соціальних передумов майбутньої ОТГ. Було проведено капітальний ремонт лікарні, двох дитячих садків, створено окремий підрозділ сільської місцевої пожежної команди. У селі є середня загальноосвітня школа, в якій навчаються 434 учні, філіал музичної школи і НВК на сто п’ятдесят дітей.

У Рахнах-Лісових проживають майже п’ять тисяч мешканців. Інфраструктура села тримається на податкових вливаннях від діяльності фермерів і підприємців, базових підприємств ТОВ «Рахнівсько-Лісовий плодоконсервний завод», ТОВ «Луї Дрейфус ЛТД Комідітіз Україна», СП «Агромаш», ПП «Водолій», паркетного цеху, залізничної станції, зерноскладу, паливного підприємства. У селі діють поштове відділення, філії Ощадбанку, Приватбанку, нової пошти, через село проходить автотраса сполученням Могилів-Подільський-Київ…

– Нас влада не чує ще з осені 2018 року, коли ми почали ініціювати створення Рахнівсько-Лісової ОТГ, – додає депутат сільської ради Людмила Синько. – Відтоді ми написали вісімнадцять звернень у різні інстанції області і Києва, включаючи двох Президентів, двох Прем’єр-міністрів України, депутата Верховної Ради і двох голів облдержадміністрації. Від нас відмахуються, як від набридливих мух, відписками, мовляв, нічого вже не можна вдіяти, бо ми не «вписуємося в проєкт Перспективного плану формування громад, що включає 61 об’єднану територіальну громаду із стовідсотковим покриттям території області». Але ж з нами ніхто не радився, ніхто не проводив громадських слухань, не чув думки людей, яким тут жити, а не кабінетних чиновників, які гнуть громаду через коліно…

У жителів села різні з ними погляди на ситуацію, що склалася, але вони не мають наміру зупинятися на цій попереджувальній акції і готові до радикальніших дій.

 

- Більше того, сусідні села Юліямпіль, Ярове, Стрільники і Лопатинці теж готові увійти до складу Рахнів-Лісових, а за встановленими критеріями попередньої оцінки рівня спроможності територіальних громад ми знаходимося на межі середніх показників. Тож зможемо самі себе утримувати, нам би тільки ніхто не заважав і відпустили в «самостійне плавання». Ми ніяких претензій не маємо до Шпиківської ОТГ, вони вже живуть окремо, і ми теж хочемо буди вільними у своєму виборі.

Автор: Віктор Зеленюк
Розповісти друзям: