4 Березня | 2020 | 12:31

Майстер з гостроти, натхнений музою

Кохання до жінки здатне підняти чоловіка до небес, пробудити в ньому таланти та спровокувати на творчість. Саме таким шляхом на світ з’являються музичні композиції, які залишаються топовими на десятиліття, пишуться художні полотна, від яких неможливо відірвати очей, створюються п’янкі парфуми та виготовляється шоколад незвичайних смакових комбінацій. Наш герой не став винятком з даного неписаного правила. Його кохана муза також надихає перспективного молодого чоловіка на кулінарні подвиги: створення пікантних соусів про свято й на щодень.

 

Вінничанин Олександр Горчаков вивчився на кухаря, але з початку трудового життя встиг «приміряти» на себе чимало професій. Був барменом, системним адміністратором, продавав мобільні телефони та взуття, втім, кухня завжди посідала чільне місце в його інтересах.

Прив’язаність до гострої їжі відчув тоді, коли ще був малим хлоп’ям. Якось бабуся в селі приготувала овочевий суп з болгарським перцем, і випадково до каструлі потрапила перчиця, що  зробила страву неїстівною для більшості людей, але не для Саші. Хлопчик із задоволенням посмакував супом, ще й добавки попросив. З тих пір Олександр взяв собі за правило додавати до своїх щоденних страв жагучі спеції. Починав з чорного і червоного перцю і плавно перейшов до надгострих чилі та Табаско. Олександру виявилося замало гостроти українського чилі, і, як альтернативну, сировину (перетертий перець із сіллю) він став замовляти аж з Америки (Техасу).

Оскільки маленької баночки зі «спайсі» соусом хлопцю вистачало лише на кілька днів, то він вирішив, що саме час винайти власний рецепт і не переплачувати зайве за тару і доставку. Декілька років він намагався відтворити бажану рецептуру, підбирав інгредієнти та їхні пропорції, але соус (такий, як би хотілося) все ніяк не вдавався. Врешті численні спроби таки увінчалися успіхом.

Нині в своєму авторському доробку гастромайстер має лише п’ять соусів. Серед них є як гострі, так і ягідні кисло-солодкі з гранату та полуниці.

- Гострі ферментовані соуси прийнято піддавати агресивній термічній обробці, але розливають їх теплими, аби, окрім смаку, любитель пекучого отримав ще й користь від макро-, мікроелементів та пробіотиків, які в ньому містяться, - розповідає знавець пікантних соусів. - Мої пекучі соуси однозначно смакують до м’яса, солянки та супів (додавати кілька крапель), ягідні краще розкриють смак страв з білого м’яса, морозива і навіть десертів.

- Я зацікавився, чому мені так смакує гостра їжа, і знайшов інформацію, що за пекучі відчуття в людському організмі відповідає копсаїцин (активний компонент червоного перцю), який, взаємодіючи із сенсорними нейронами, може спричинити у деяких людей виділення ендорфінів. Ці відчуття можна порівняти хіба з тим, коли ви смакуєте шоколадом, - розповідає Олександр. – У Вінниці в мене конкурентів у цій ніші немає. Знаю продавців з інших міст, які також виготовляють соуси, але ніхто нікого не копіює, і всі вони намагаються здивувати потенційного споживача чимось особливим. Вартість моїх соусів коливається від 69 грн. за 100 мл до 150 грн. за 50 мл (чим соус гостріший, тим він дорожчий).

Симфонію у роті гурманів створюють соуси Олександра з не менш оригінальними назвами: «Роздери горлянку», «Палаюча дупа», «Смерть ворогам» та ягідний жіночий «Точка Джі».

На сьогоднішні Олександр Горчаков знову повернувся до джерел: можна сказати, що працює за освітою. Готує комплексні обіди та розвозить їх за адресами офісів. Соуси ж залишаються його улюбленим хобі. Рідні підтримують хлопця в його починаннях, насолоджуються запахами, коли готуються соуси, але куштувати, з огляду на специфічні смакові вподобання автора, не ризикують.

Катерина, дівчина Олександра, дегустує (але обережно) пікантну продукцію свого хлопця, надихає його на створення нових ніжних жіночих соусів, допомагає вигадувати креативні назви для продукції та клеїти наліпки на баночки. Закоханий хлопець переконує, що Катерина є його музою, порадницею та джерелом натхнення.

Автор: Вікторія Мельник
Розповісти друзям: