4 Березня | 2020 | 14:40

Готуватись до аномальної посухи

Таку пораду дали учасники чергового засідання Екологічного клубу «День Ікс», що відбулось на базі факультету хімії, біології і біотехнологій Донецького національного університету ім. В. Стуса.

Свої прогнози на цьогорічні весну й літо озвучили метеорологи Марія Кощавка і Наталя Мадіянська (Вінницький обласний центр гідрометеорології) та гідрологи Інна Галузова і Лариса Кошова (Басейнове управління водних ресурсів річки Південний Буг).

За словами експертів, із 2007 року стрімко прискорюються явища, пов’язані з глобальним потеплінням, внаслідок яких клімат на території області стає все більш посушливим. Відповідно, знижується і водність річок. Оскільки цієї зими опадів було менше норми, то запаси води поповнювалися недостатньо, хоча наразі Басейновому управлінню Південного Бугу вдалося наповнити наші основні водосховища, насамперед Ладижинське, до проектних позначок. Проте існує загроза, що весняні та літні дощі не забезпечать достатнього поповнення водних запасів - ні у ґрунтах, ні в річках.

Члени клубу «День Ікс» обговорили першочергові заходи, які мають здійснювати влада і громадяни для запобігання кризовій ситуації. Насамперед, закликали всіх негайно почати економити воду.

Голова обласної екологічної асоціації «Зелений світ Поділля» і викладач ДонНУ Олена Яворська переконана, що заощаджувати воду мають і окремі громадяни в себе вдома, і підприємства, і користувачі водойм. Аграріям вона радить не пропустити строків сівби, поки в ґрунті є хоча б трохи вологи, також обирати більш посухостійкі сорти і культури, адже влітку може бути проблема з водою для поливу. Орендарі водних обєктів теж мають бути попереджені: після того, як спустять ставок, необхідний рівень води може не набратися…

Автор: Юрій Сегеда
Розповісти друзям: