Влада і Громада

У даному розділі знаходиться 498 матеріал(ів)
06.
05/02/20
Неабиякі пристрасті вирували під час наради з головами територіальних громад району з питання децентралізації. Вона відбулась днями - саме тоді, коли строки добровільного об’єднання добігають кінця, а в районі так і не порозумілись щодо остаточної конфігурації. Звучали заклики і захистити Тиврівський район від руйнування, і навпаки – дати громадам «розлучитися» на добровільних засадах і відчути всі переваги децентралізації, і звинувачення у недалекоглядності та байдужості місцевих політичних еліт та інертності багатьох сільських громад. Адже багато з них заходились творити громаду буквально в ці, останні дні…
07.
05/02/20
Так виглядатиме медична карта області з 1 квітня Нагадаємо, що в області затвердили список десяти опорних лікарень. Опорні лікарні Вінницької області: 1. КНП «Вінницька міська клінічна лікарня швидкої допомоги». 2. КНП «Могилів-Подільська окружна лікарня інтенсивного лікування» Могилів-Подільської міської ради. 3. КНП «Бершадська окружна лікарня інтенсивного лікування». 4. КП «Козятинська центральна районна лікарня Козятинської районної ради». 5. КНП «Жмеринська центральна районна лікарня Жмеринської районної ради. 6. КНП «Тульчинська центральна районна лікарня» Тульчинської районної ради. 7. КНП «Хмільницька центральна районна лікарня» Хмільницької районної ради. 8. КНП «Калинівська центральна районна лікарня» Калинівської районної ради. 9. КНП «Гайсинська центральна районна лікарня Гайсинської районної ради». 10. КНП «Ямпільська центральна районна лікарня» Ямпільської районної ради.
08.
05/02/20
Назва населеного пункту - Лука (Тесівська сільська рада) Рік заснування - 1668 Площа - 142.5 га Населення - 117 осіб Інфраструктура - немає Відстань до обласного центру - 51км
09.
28/01/20
2018 рік. «Ми звільнили цей бізнес від «криш», - два роки тому заявив про спиртовий ринок Генпрокурор Юрій Луценко. Казав, що у 2017 році «зупинили будь-які наїзди». 2019 рік. «В Україні є лікеро-горілчані заводи, які виробляють горілку у великих обсягах, але офіційно практично не закуповують спирт. При цьому частка тіньового обігу спирту за останні 12 років у країні зросла з 10 до 55%». Про це місяць тому розповідав на брифінгу в. о. голови державного підприємства «Укрспирт» Сергій Блескун. «Сьогодні Україна має всі шанси успішно провести детінізацію спиртової галузі, яка десятиліттями була під тиском різних «кланів». Чернігівських, львівських угруповань - так званих «Льошиків», «Пупсів». Вони, як п’явки, сиділи на потоках в спиртовій галузі за принципом «усі доходи - собі, а всі витрати та проблеми залишаємо держпідприємству»… Бюджет України щороку недоотримує від 8 до 10 млрд гривень від тіньового обігу спирту». 2020 рік. Починається новітня українська історія «під градусом». З 1 січня 2020 року почав діяти закон про демонополізацію спиртової галузі. Згідно з документом, із 1 липня 2020 року скасовується державна монополія на виробництво спирту. А значить це дозволяє компаніям будь-якої форми власності виробляти спирт за умови отримання ліцензії, а також провести повну лібералізацію експорту спирту з України. Законом також передбачено тимчасове обмеження на імпорт спирту в Україну до 1 січня 2024 року і заборона на участь в приватизації підприємств Укрспирту представників країни-агресора. Спирт перестає бути державним. Чи стане від того дешевшою горілка? Що чекає вінницькі спиртові заводи? Які із підприємств-«могильників» уже не відродити?
10.
27/01/20
Про це знає шеф-кухар Віктор Палевський. І попри те, що нині працює у ресторані «Батискаф», де акцентують увагу на рибі та морепродуктах, встигнув вивчити й чимало старовинних страв подільської кухні. Розповідає, що вона розмаїта, увібрала в себе смаки та вподобання багатьох народів, що мешкали і мешкають на наших теренах. Чимало рецептів він з колегами перейняв від дослідниці подільської кухні Олени Павлової, а про деякі дізнався з раритетних видань. Знаючи захоплення чоловіка, безцінний кулінарний збірник 1903 року видання Віктору подарувала дружина. В його колекції є ще одне унікальне видання про українську кулінарію, авторства Франко – родички відомого поета та письменника. Цей довідник теж був виданий понад сто років тому.
1234567891011