Влада і Громада

У даному розділі знаходиться 362 матеріал(ів)
131.
23/08/17
переконаний директор відокремленого підрозділу «Центру розвитку місцевого самоврядування» у Вінницькій області Олег Левченко. На сьогодні можна виділити п'ятірку регіонів (Хмельниччина, Житомирщина, Тернопільщина, Дніпро, Луцьк), де люди одразу схвально поставилися до процесу децентралізації, і де на те була політична воля депутатського корпусу і голів облдержадміністрацій. Власне, тому ці регіони й мають найкращі результати об'єднання громад. Ставши лідерами реформи децентралізації, вони отримали нові можливості у вигляді субвенцій та додаткових коштів із Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР). Натомість, як піонери, зіштовхнулися з певними труднощами та недосконалою і недопрацьованою законодавчою базою.
132.
23/08/17
Враження маштабності справляє затверджений локальним депутатським корпусом перспективний план Вороновицької об'єднаної територіальної громади. В уже сформовану ОТГ, куди входить Вороновиця та село Комарів, хочуть приєднати аж 15 територіальних громад. Звісно, це лише плани на папері, кінцевий результат беззаперечно залежатиме від рішення самих мешканців населених пунктів.
133.
23/08/17
- Не пущу! - Гнівно кричала Тетяна. - Я тебе не для держави народжувала! Де була держава, коли я на трьох роботах розривалася, щоб тебе прогодувати? Де вона була, коли ти хворів, а ліки за скажені гроші? Куди дивилася держава, коли ти на бюджет не вступив, бо хабара не дали? Твоя держава нам нічим не помагала, плювала на нас, а тепер борги вимагає!.. - Ну що ти говориш, ма, - Максим хапався за голову. - Твоя держава, моя держава… Вона, по-перше, наша. А, по-друге, люди воюють за мир, за щастя, не за державу. Ти ж хочеш, щоб нарешті був мир? Щоб уся ця чортівня скінчилася?..
134.
23/08/17
Останні літні тижні - час особливий. Зазвичай саме о цій порі починаються зорепади, а романтичні натури задумують бажання, вдивляючись у мерехтливе, таємниче небо.
135.
14/08/17
Був травень, вони з Ілонкою шукали собі «щось на літо». Нишпорили по секонд-хендах, вибирали новіше й модніше. Подруга міряла легеньку сукню на бретелях, вертілась перед дзеркалом… І раптом, обернувшись до Жені, сказала: - Коли я помру, поховайте мене у гарній сукні, добре? Женька покрутила пальцем біля скроні: - Що ти мелеш? Нам з тобою жити й жити.
136.
27/07/17
...Олька підкорила його швидко, особливо не стараючись. Зачарувала навіть. Італійцю здавалося, досі він не жив, а животів. Навіть дружина, яка померла ще 10 років тому, не готувала йому стільки смачних страв. А попередні економки? Тільки й уміли робити бутерброди чи замовляти макарони з ресторану. А борщ? А голубці? А вареники? А ці, як їх… Налисники?.. Олька ж почувалася в рідній стихії. Вона завела курей, відгородивши трохи двору за будинком, й щодня робила своєму господарю пухкий, жовто-гарячий омлет. Поривалася й свинку завести, проте на ярмарку, куди привіз її Паоло, були сотні свиней, білі, чорні, плямисті, однак усі декоративні. «От народ, - бурчала Олька, повертаючись додому, - не знають, що таке людські свині». Коротше кажучи, сталося те, що мусило статися. Коли діти Паоло приїхали до батька на якесь там свято, він урочисто пред’явив їм документ, з якого випливало, що ця заробітчанка, ця селючка, ця Олга… Тепер їх мачуха, розпорядниця майна й рахунків...
137.
27/07/17
Є дві новини, добра й погана. Почнемо з першої: протягом цього року у вінницькій дитячій лікарні не виявили жодної дитини з вірусом гепатиту С. Минулого року, якщо хто пам’ятає, їх були десятки. Тоді батьки, активісти й депутати звинувачували лікарів, що вони не докладають максимум зусиль, аби убезпечити маленьких пацієнтів від страшної недуги, переливаючи їм вірус разом із зараженою кров’ю. Лікарі відбивалися й твердили, що їх вини у спалаху хвороби точно немає, однак заходи все-таки вжили. Тож сьогодні ситуація різко покращилась: донорську кров прискіпливо перевіряють і на станції переливання, і в лікарні. Погана ж новина полягає у тому, що, незважаючи на вжиті заходи, на державні програми, нові методи діагностики, профілактичні акції тощо, гепатит С, який за підступність називають «лагідним убивцею», продовжує розповзатися по Україні...
138.
27/07/17
каже про себе відома вінницька ворожка
139.
28/06/17
Написав її наш земляк Ігор Шуров - художник, композитор, журналіст і письменник, який нині живе і працює в Києві.
140.
22/06/17
Суспільні фонди та організації - рушійна сила багатьох позитивних перетворень у нашій державі. Одна з таких, добре відомих громадських організацій - «Партнерство заради розвитку міст» «ПРОМІС), яку фінансує Міністерство міжнародних справ Канади. ПРОМІС добре знають на Вінниччині й, зокрема, у Хмільнику. Навесні, наприклад, ПРОМІС підтримав створення у Хмільнику Українського органічного кластеру - об’єднання, в якому згуртувалися виробники екологічно чистих продуктів. А нещодавно ПРОМІС провів у місті-курорті два круглих столи, присвячені проблемі взаємостосунків між владою та громадськими спілками і ЗМІ. Перший відбувся у конференц-залі Хмільницької міської ради. Участь у розмові взяли радник проекту ПРОМІС Кейді Ворд, експерт, журналіст «5 каналу» Андрій Сусленко, координатор проекту у Вінницькій області Світлана Бондар, хмільницький голова Сергій Редчик, посадовці мерії. Говорили про те, яким повинно бути спілкування влади та громадськості і журналістів. Кейді Ворд розповіла, як, на її думку, міська влада може використовувати ЗМІ та інші канали комунікацій для інформування громади, розповсюдження потрібної інформації та навіть для пошуку й залучення інвестицій. Решта присутніх поділилися своїми думками на задану тему. Продовжилась розмова в іншому колі - з представниками громадських організацій та журналістами. Та ж таки Кейді Ворд коротко розказала про місію ПРОМІСа: - Для нашого проекту, а ми працюємо над такими питаннями, як залучення молоді та жінок до підприємницької діяльності, вивчаємо можливість співпраці з тимчасово переміщеними особами - дуже важливе співробітництво з місцевими неурядовими організаціями, з громадами. Кожен з присутніх мав можливість розповісти про власне бачення того, як мають взаємодіяти влада й громадські спілки та засоби масової інформації. У дискусії, зокрема, взяли участь Світлана Василюк, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю обласної держадміністрації, представники ГО «Право» Тарас Носальський і Олена Черній, редактор хмільницького щотижневика «13 округ» Сергій Панаскевич, активіст, член громадського руху «Народний контроль» Володимир Мельничук, інші. Були й суперечки, проте усі зійшлись на тому, що задля покращення діалогу між владою й громадськістю було би корисно провести ряд спеціальних заходів - семінари чи тренінги. Усе почуте під час круглих столів, запевнили Кейді Ворд і Андрій Сусленко, не залишиться тільки словами. А ляже в основу Стратегії внутрішньої комунікації міста - документу, який зробить владу набагато прозорішою, місцевих журналістів професійнішими, а мешканців громади обізнанішими.
456789101112131415161718192021222324