Влада і Громада

У даному розділі знаходиться 362 матеріал(ів)
141.
18/06/17
Цесарівка - село благополучне. Повсюди добротні будинки, доглянуті городи і садки. Повсюди життя… Й тільки один, напіврозвалений будинок псує усю картину. Стояв би він десь на відшибі, не муляв би око. Але, як на зло, дім неподалік від школи. Скільки разів його купували і знов продавали! Останній господар, зробивши ремонт, кинув обійстя напризволяще. А все тому, подейкують сільчани, що будинок нещасливий…
142.
14/06/17
У Вінниці говорили про ринок землі. Потрібен він чи це питання поки не на часі, ринок оренди чи вільного продажу?..
143.
12/06/17
Про них казали - нерозлийвода. Олеся та Оксана дружили з пелюшок. У дитсадку гралися тільки удвох, у школі - сиділи за одною партою. І на уроки разом, і з уроків, бо жили поруч, хата в хату. Здається, розлучалися подруги тільки на ніч - та й то час від часу то Олеся ночувала у Оксани, то навпаки. Одного разу - під час літніх канікул - Оксана ночувала вдома у Олесі. З дорослих був тільки тато подруги - добрий, тихий, але безвідповідальний дядько Боря. Увечері він накачався пивом і дрімав у кріслі перед телевізором. Тож подругам ніхто не заважав займатися дурницями: спочатку вони міряли вбрання Олесиної мами, яка поїхала у гості… Фарбували одна одній повіки та нігті... Потім слухали музику, танцювали, роздивлялися листівки, знайдені в серванті… Словом, розважалися, як могли. Заснули подружки пізно вночі...
144.
12/06/17
Пришкільні табори з мовним «ухилом» - тренд останніх років. Діти в них не просто розважаються, а, за допомогою вчителів та волонтерів, засвоюють англійську. Адже відомо, що найкраще вона вчиться під час спілкування, ігор та забав. Ось як це відбувається у Хмільнику, де при таборі «Соколята» діє англомовний загін «Brave Hearts» - хоробрі серця. Назва, кажуть педагоги, невипадкова. Бо члени загону - насправді хоробрі, рішучі та допитливі дослідники, які щодня підкорюють «мовні» вершини. Починається їх день із енергійної зарядки під команди англійською мовою. Далі - так само англомовні ігри та квести. Їх у загоні багато: «Scavenger Hunt» («Пошук скарбів»), «Sea Battle» («Морський бій»), «The Indian chief» («Вождь червоношкірих»), інші. Потім - пісні англійською мовою. Навіть одне з одним діти спілкуються, мов чемні британці.
145.
12/06/17
Коли хтось думає, що укрупнення громад, яке ініціювала українська влада кілька років тому, «реформа заради реформи», той помиляється. Адміністративно-територіальний устрій давно потребує змін і головні причини цьому - негативна демографія та внутрішня міграція. - Якщо порівняти з 90-ими роками, то кількість великих родин, а це такі, де троє і більше дітей, у нашій області зменшилась в 10 разів. У 91-му році 56 відсотків сімей мешкали в селах, а сьогодні навпаки - стільки проживає у Вінниці та інших містах області, - констатує Андрій Гижко, перший заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації. - Тобто маємо два факти. Чисельність населення скорочується й Вінницька область перестає бути аграрною, бо люди виїжджають з сіл. Ні, це не катастрофа. Певною мірою, це світова тенденція. Міста розростаються, а села перетворюються на хутори. Власне, така, хутірська система більш притаманна нашій країні. Так було до початку ХХ століття й до цього ми сьогодні повертаємося. А значить, без укрупнення громад не обійтися. - Що головне, що треба знати всім без винятку про територіальну реформу? Що школи й лікарні залишаться. Залишаться, незалежно від того, стане село центром громади чи не стане, усі селяни матимуть доступ до медицини й освіти. Балачки «а от створимо ОТГ і в нас закриють школу» потрібно розвінчувати...
146.
06/06/17
- Ви чули?! - на сусідці не було обличчя. - Юрка повертається! Той самий! - Який той самий? Куди повертається? - Та в порожню квартиру, в 94-у! Це ж його, приватизована! А, - тітка Рая махнула рукою, - ви ж тоді не жили в нашому будинку, Юрку не знаєте!.. Це той, що жінку свою вбив. Чи то задушив, чи то зарізав… Років десять тому було. Двох дітей осиротив, душогубець клятий! А тепер він житиме в нашому під’їзді! Якщо ми допустимо, звісно. Пропоную негайно писати листа. - Кому? Про що? - Та усім! Мерові, в міліцію, нашим депутатам! Ми не повинні допустити, щоб убивця жив поряд із нами! Я особисто боюся! От у тебе, Жанко, двоє дітей, хіба ти за них не боїшся? Ти знаєш, які ті зеки на волю приходять? Звірі! Будинок гудів, як розбурханий вулик. Що ж тепер буде? Юрка повертається!..
147.
06/06/17
Після важкої хвороби 5 червня залишив цей світ засновник та беззмінний директор Вінницького обласного художнього музею, мистецтвознавець, художник Ілля Безбах. Саме він у 1887 році був ініціатором створення музею. Колекція, з якої музей розпочався, завдяки Іллі Васильовичу збільшилася втричі. Він також доклав багато зусиль, аби нашу художню «скарбницю» визнали одною з кращих в Україні. За його директорства було створено три філії - Ямпільський, Шаргородський художні музеї та Новоселівський гончарного мистецтва. Було налагоджено плідну співпрацю з галереями й культурними центрами Європи та Америки. Ілля Безбах провадив значну просвітницьку роботу: під егідою музею проходили пленери і фестивалі, з’явився Центр музейної педагогіки. Як історик мистецтва, Ілля Васильович вів ще й авторську програму на обласному телебаченні. Серце професіонала зупинилося під час роботи: останнім часом Ілля Безбах думав про створення філій музею в кожному районі Вінницької області. Пам’ять про людину, залюблену в красу, житиме в стінах музею та в серцях усіх, хто шанує живопис. Редакція газети «Вінниччина» висловлює щире співчуття рідним та близьким Іллі Безбаха.
148.
05/06/17
Під таким енергетичним гаслом у селі Четвертинівці, що в Тростянецькому районі, відбувся перший в тутешній історії фестиваль козацької слави.
149.
30/05/17
Рак передміхурової залози – одне з найбільш поширених онкологічних захворювань у чоловіків. Особливо це стосується чоловіків зрілого віку. Адже після 50 років та в старшому віці ризик розвитку хвороби складає 42%. За даними Американської спілки онкоурологів, кожні три хвилини у світі реєструється рак простати. Минулого року в нашій області було зареєстровано майже 250 випадків вперше виявленого РПЗ. На жаль, приблизно 50-60% випадків захворювання в Україні виявляється на пізніх стадіях.
150.
25/04/17
- твердить сільський голова Тростянчика Олександр Будянський. Село виграло грант на суцільне вуличне освітлення. Відтоді, задоволено констатує сільський ватажок, злочинність у Тростянчику стрімко пішла вниз.
5678910111213141516171819202122232425