Влада і Громада

У даному розділі знаходиться 248 матеріал(ів)
31.
12/06/17
Коли хтось думає, що укрупнення громад, яке ініціювала українська влада кілька років тому, «реформа заради реформи», той помиляється. Адміністративно-територіальний устрій давно потребує змін і головні причини цьому - негативна демографія та внутрішня міграція. - Якщо порівняти з 90-ими роками, то кількість великих родин, а це такі, де троє і більше дітей, у нашій області зменшилась в 10 разів. У 91-му році 56 відсотків сімей мешкали в селах, а сьогодні навпаки - стільки проживає у Вінниці та інших містах області, - констатує Андрій Гижко, перший заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації. - Тобто маємо два факти. Чисельність населення скорочується й Вінницька область перестає бути аграрною, бо люди виїжджають з сіл. Ні, це не катастрофа. Певною мірою, це світова тенденція. Міста розростаються, а села перетворюються на хутори. Власне, така, хутірська система більш притаманна нашій країні. Так було до початку ХХ століття й до цього ми сьогодні повертаємося. А значить, без укрупнення громад не обійтися. - Що головне, що треба знати всім без винятку про територіальну реформу? Що школи й лікарні залишаться. Залишаться, незалежно від того, стане село центром громади чи не стане, усі селяни матимуть доступ до медицини й освіти. Балачки «а от створимо ОТГ і в нас закриють школу» потрібно розвінчувати...
32.
06/06/17
- Ви чули?! - на сусідці не було обличчя. - Юрка повертається! Той самий! - Який той самий? Куди повертається? - Та в порожню квартиру, в 94-у! Це ж його, приватизована! А, - тітка Рая махнула рукою, - ви ж тоді не жили в нашому будинку, Юрку не знаєте!.. Це той, що жінку свою вбив. Чи то задушив, чи то зарізав… Років десять тому було. Двох дітей осиротив, душогубець клятий! А тепер він житиме в нашому під’їзді! Якщо ми допустимо, звісно. Пропоную негайно писати листа. - Кому? Про що? - Та усім! Мерові, в міліцію, нашим депутатам! Ми не повинні допустити, щоб убивця жив поряд із нами! Я особисто боюся! От у тебе, Жанко, двоє дітей, хіба ти за них не боїшся? Ти знаєш, які ті зеки на волю приходять? Звірі! Будинок гудів, як розбурханий вулик. Що ж тепер буде? Юрка повертається!..
33.
06/06/17
Після важкої хвороби 5 червня залишив цей світ засновник та беззмінний директор Вінницького обласного художнього музею, мистецтвознавець, художник Ілля Безбах. Саме він у 1887 році був ініціатором створення музею. Колекція, з якої музей розпочався, завдяки Іллі Васильовичу збільшилася втричі. Він також доклав багато зусиль, аби нашу художню «скарбницю» визнали одною з кращих в Україні. За його директорства було створено три філії - Ямпільський, Шаргородський художні музеї та Новоселівський гончарного мистецтва. Було налагоджено плідну співпрацю з галереями й культурними центрами Європи та Америки. Ілля Безбах провадив значну просвітницьку роботу: під егідою музею проходили пленери і фестивалі, з’явився Центр музейної педагогіки. Як історик мистецтва, Ілля Васильович вів ще й авторську програму на обласному телебаченні. Серце професіонала зупинилося під час роботи: останнім часом Ілля Безбах думав про створення філій музею в кожному районі Вінницької області. Пам’ять про людину, залюблену в красу, житиме в стінах музею та в серцях усіх, хто шанує живопис. Редакція газети «Вінниччина» висловлює щире співчуття рідним та близьким Іллі Безбаха.
34.
05/06/17
Під таким енергетичним гаслом у селі Четвертинівці, що в Тростянецькому районі, відбувся перший в тутешній історії фестиваль козацької слави.
35.
30/05/17
Рак передміхурової залози – одне з найбільш поширених онкологічних захворювань у чоловіків. Особливо це стосується чоловіків зрілого віку. Адже після 50 років та в старшому віці ризик розвитку хвороби складає 42%. За даними Американської спілки онкоурологів, кожні три хвилини у світі реєструється рак простати. Минулого року в нашій області було зареєстровано майже 250 випадків вперше виявленого РПЗ. На жаль, приблизно 50-60% випадків захворювання в Україні виявляється на пізніх стадіях.
36.
25/04/17
- твердить сільський голова Тростянчика Олександр Будянський. Село виграло грант на суцільне вуличне освітлення. Відтоді, задоволено констатує сільський ватажок, злочинність у Тростянчику стрімко пішла вниз.
37.
25/04/17
Подругами вони ніколи не були. Але спілкувалися часто, бо вчилися в одному класі, а це ж не тільки спільні будні, а заходи, шкільні дискотеки, туристичні поїздки…
38.
19/04/17
таку настанову дала вінничанам президент Литви Даля Грибаускайте.
39.
11/04/17
Не кожне село може похвалитися власним музеєм. У Новій Ободівці він складається з двох частин. Одна присвячена місцевому художнику Олексі Новаківському, який пройшов вражаючий шлях від вихованця сільського притулку, дрібного писарчука - до професора, відомого українського та польського живописця, що залишив по собі сотні картин та стільки ж талановитих учнів.
40.
08/04/17
Що це таке, яка мета у спілки та чому подія сталалася саме у Хмільнику – читайте в найближчому випуску газети.
1234567891011121314